• e mërkurë, 24 korrik 2024
Takim midis VMRO-DPMNE-së dhe VLEN-it: Dakordohen parimet e përgjithshme të bashkëpunimit për qeverinë e ardhshme

Takim midis VMRO-DPMNE-së dhe VLEN-it: Dakordohen parimet e përgjithshme të bashkëpunimit për qeverinë e ardhshme

Shkup, 11 maj 2024 (MIA) - Sot është mbajtur takim midis VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit VLEN. Nga ana...

Ademi: Neve na takon legjitimiteti te komuniteti joshumicë

Ademi: Neve na takon legjitimiteti te komuniteti joshumicë

Shkup, 11 maj 2024 (MIA) - Tani jemi të përqëndruar në konfirmimin...

Ademi: Po bëhet marrëveshje politike që t'i merren dy mandate të deputetëve Frontit Evropian

Ademi: Po bëhet marrëveshje politike që t'i merren dy mandate të deputetëve Frontit Evropian

Shkup, 11 maj 2024 (MIA) - Koalicioni Fronti Evropian, i udhëhequr...

Armata izraelite: Vazhdojnë luftimet në pjesën lindore të qytetit Rafah

Armata izraelite: Vazhdojnë luftimet në pjesën lindore të qytetit Rafah

Tel Aviv, 11 maj 2024 (MIA) - Armata izraelite kumtoi se e vazhdon operacionin në pjesën lindor...

Në zyrat qendrore të VLEN-it u realizua takim mes përfaqësuesve të koalicionit VLEN dhe të VMRO-DPMNE-së

Në zyrat qendrore të VLEN-it u realizua takim mes përfaqësuesve të koalicionit VLEN dhe të VMRO-DPMNE-së

Shkup, 11 maj 2024 (MIA) - Sot në zyrat qendrore të koalicionit VLEN, është mbajtur takim mes p...

Ahmeti: Qëndrojmë pas parimeve, për të cilat populli na besoi 19 mandate

Ahmeti: Qëndrojmë pas parimeve, për të cilat populli na besoi 19 mandate

Shkup, 11 maj 2024 (MIA) - Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sot në tak...

Numër i madh i viktimave në përmbytjet në Afganistan

Numër i madh i viktimave në përmbytjet në Afganistan

Kabul, 11 maj 2024 (MIA) - Tre provinca afgane janë goditur nga përmbytjet shkatërruese, kumtuan sot...

"Matematikë rizgjedhore" e Fon der Lajen rreth shumicës eventuale të re në Parlamentin Evropian

Bruksel, 11 maj 2024 (MIA) - Njoftimi i kryetares së Komisionit Evropian, Ursula fon der Lajen, se n...

Edhe 28 të vdekur në Gazë në 24 orët e kaluara, numri i përgjithshëm arriti në 35.000

Edhe 28 të vdekur në Gazë në 24 orët e kaluara, numri i përgjithshëm arriti në 35.000

Gazë, 11 maj 2024 (MIA) - Ministria e Shëndetësisë e Hamasit sot publikoi se të paktën 28 persona ka...

MIA FLESH

MIA FLESH

15:00/ 11 maj/ 2024 Shkup - Presidentja e sapozgjedhur e shtetit Gordana Si...

Tramp mendon ta propozojë Niki Hejllin për nënpresidente në zgjedhjet e ardhshme

Tramp mendon ta propozojë Niki Hejllin për nënpresidente në zgjedhjet e ardhshme

Uashington, 11 maj 2024 (MIA) - Shtabi zgjedhor i Donald Tramp po shqyrton mundësinë që rivalja e ti...

Fronti Europian zbulon marrëveshjen e nënshkruar nga të gjithë kryetarët e partive

Fronti Europian zbulon marrëveshjen e nënshkruar nga të gjithë kryetarët e partive

Shkup, 11 maj 2024 Fillimi i negociatave me Bashkimin Evropian (BE) sjell përfitime strategj...

Siljanovska-Davkova nesër do ta fillojë mandatin e saj presidencial me deklaratë solemne në Kuvend

Siljanovska-Davkova nesër do ta fillojë mandatin e saj presidencial me deklaratë solemne në Kuvend

Shkup, 11 maj 2024 (MIA) - Presidentja e sapozgjedhur e shtetit Gordana Siljanovska-Davkova nesër në...

Makron: Shpresoj që Reali i Madridit do ta lë Mbapen të luajë në Olimpiadë

Makron: Shpresoj që Reali i Madridit do ta lë Mbapen të luajë në Olimpiadë

Paris, 11 maj 2024 (MIA) - Presidenti francez Emanuel Makron e ka komentuar vendimin e sulmuesi...

Rreth 300.000 palestinezë janë larguar nga Rafah pas paralajmërimit izraelit për evakuim

Rreth 300.000 palestinezë janë larguar nga Rafah pas paralajmërimit izraelit për evakuim

Rafah, 11 maj 2024 (MIA) - Rreth 300.000 palestinezë janë larguar nga vendbanimet lindore të qytetit...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR