• e mërkurë, 17 korrik 2024
Osmani: Fronti Evropian është moment historik në përpjekjet tona për të garantuar një jetë më të begatë për ne

Osmani: Fronti Evropian është moment historik në përpjekjet tona për të garantuar një jetë më të begatë për ne

Prilep, 14 prill 2024 (MIA)- Fronti Evropian sot ka vazhduar aktivitetet parazgjedhore në komunën e...

VLEN nis fushatën në zonën e tretë zgjedhore

VLEN nis fushatën në zonën e tretë zgjedhore

Shkup, 14 prill 2024 (MIA)- Sot bartësi i listës së VLEN në zonën e tretë zgjedhore Shener Bilalli b...

SHBA-ja me siguri do t'i kundërshtohet kundërsulmit izraelit

SHBA-ja me siguri do t'i kundërshtohet kundërsulmit izraelit

Uashington, 14 prill 2024 (MIA) - Disa mediume amerikane, mes të cilave edhe Si-En-En, Uollstri...

Gashi: Do ta tejkalojmë çdo pengesë për ta bërë ndryshimin e madh

Gashi: Do ta tejkalojmë çdo pengesë për ta bërë ndryshimin e madh

Shkup, 14 prill 2024  E diela ka vazhduar të jetë me takime të ndryshme për kryetarin e...

Ministri Toshkovski mori pjesë në aktivitetet parandaluese të Njësisë për parandalim në SPB Shkup

Ministri Toshkovski mori pjesë në aktivitetet parandaluese të Njësisë për parandalim në SPB Shkup

Shkup, 14 mars 2024 (MIA) - Ministri i Punëve të Brendshme Pançe Toshkovski, sot 14.04.2024, së bash...

Të martën takim i jashtëzakonshëm i ministrave të punëve të jashtme të BE-së për shkak të sulmit iranian ndaj Izraelit

Të martën takim i jashtëzakonshëm i ministrave të punëve të jashtme të BE-së për shkak të sulmit iranian ndaj Izraelit

Bruksel, 14 prill 2024 (MIA) - Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtm...

Irani i ftoi ambasadorët e Britanisë së Madhe, Francës dhe Gjermanisë për shkak të kritikave për sulmin ndaj Izraelit

Irani i ftoi ambasadorët e Britanisë së Madhe, Francës dhe Gjermanisë për shkak të kritikave për sulmin ndaj Izraelit

Teheran, 14 prill 2024 (MIA) - Ministria e Punëve të Jashtme e Iranit sot i ka ftuar ambasadorë...

Turqia apeloi që Irani të shmang përshkallëzim të ri të konfliktit me Izraelin

Turqia apeloi që Irani të shmang përshkallëzim të ri të konfliktit me Izraelin

Ankara, 14 prill 2024 (MIA) - Turqia sot i ka bërë thirrje Iranit që të shmang "pëshkallëzim të...

Taravari prezantoi platformën me anë të aktivtetit sportiv në Komunën e Vrapçishtit

Taravari prezantoi platformën me anë të aktivtetit sportiv në Komunën e Vrapçishtit

Gostivar, 14 prill 2024 (MIA) - Kandidati për President nga radhët e VLEN Arben Taravari sot me inic...

Njujork Tajms: Netanjahu e anuloi sulmin e menjëhershëm hakmarrës ndaj Iranit pas bisedës telefonike me Bajdenin

Njujork Tajms: Netanjahu e anuloi sulmin e menjëhershëm hakmarrës ndaj Iranit pas bisedës telefonike me Bajdenin

Uashington, 14 prill 2024 (MIA) - Presidenti amerikan Xho Bajden e pengoi kryeministrin izraelit Ben...

Një vajzë shtatëvjeçare është vrarë në këmbimzjarr në Çikago, dy fëmijë janë në gjendje kritike

Një vajzë shtatëvjeçare është vrarë në këmbimzjarr në Çikago, dy fëmijë janë në gjendje kritike

Çikago, 14 prill 2024 (MIA) - Tetë persona janë qëlluar, mes të cilëve tre fëmijë, duke përfshi...

Raisi me mesazh drejtuar aleatëve të Izraelit

Raisi me mesazh drejtuar aleatëve të Izraelit

Teheran, 14 prill 2024 (MIA) - Presidenti i Iranit, Ebrahim Raisi, sot deklaroi se Trupat e Gardës R...

MIA FLESH

MIA FLESH

15;00/ 14 prill/ 2024 Shkup - Me prezantimin e programeve të takimeve me qytetarë dhe tubime...

Kac: Kemi thënë se nëse Irani sulmon Izraelin ne do të sulmojmë Iranin

Kac: Kemi thënë se nëse Irani sulmon Izraelin ne do të sulmojmë Iranin

Tel Aviv, 14 prill 2024 (MIA) - Ministri izraelit i Punëve të Jashtme, Izrael Kac, në një intervistë...

Në Shkup sanksionohen 190 shoferë, 45 për vozitje të shpejtë

Në Shkup sanksionohen 190 shoferë, 45 për vozitje të shpejtë

Shkup, 14 prill 2024 (MIA) - Sektori i Punëve të Brendshme Shkup dje në territorin e qytetit të Shku...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR