• e hënë, 15 korrik 2024
Një aeroplan britanik për herë të ditë shpërndau ushqim në Gazë

Një aeroplan britanik për herë të ditë shpërndau ushqim në Gazë

Londër, 29 mars 2024 (MIA) – Britania e Madhe për herë të dytë ka hedhur rezerva me ushqim në Gazë n...

Kejn i gatshëm për derbin kundër Borusia Dortmundit

Kejn i gatshëm për derbin kundër Borusia Dortmundit

Dortmund, 29 mars 2024 (MIA) – Futbollisti i Bajernit të Munihut, Hari Kejn është gati për derbin ku...

Furnizimi i helikopterëve nga kompania “Leonardo” do të kushtojë 249.9 milionë euro, thotë Petrovska

Furnizimi i helikopterëve nga kompania “Leonardo” do të kushtojë 249.9 milionë euro, thotë Petrovska

Shkup, 29 mars 2024 (MIA) - Furnizimi i tetë helikopterëve të rinj nga kompania "Leonardo" do të arr...

MIA FLESH

MIA FLESH

18:00 / 29 mars / 2024 Shkup - Ministria e Transportit dhe Lidhjeve e Maqed...

Një i punësuar në Ambasadën e Moldavisë në Moskë do të dëbohet

Një i punësuar në Ambasadën e Moldavisë në Moskë do të dëbohet

Moskë, 29 mars 2024 (MIA) - Moska zyrtare ka vendosur t'i përgjigjet me masë hakmarrëse dëbimit të f...

PTHP: Nuk janë siguruar dëshmi që japin dyshim të bazuar se personat e ndaluar për vrasjen e mjekut në Zhelezarë janë kryerës të veprës

PTHP: Nuk janë siguruar dëshmi që japin dyshim të bazuar se personat e ndaluar për vrasjen e mjekut në Zhelezarë janë kryerës të veprës

Shkup, 29 mars 2024 (MIA) - Nuk janë siguruar dëshmi që japin dyshime të bazuara se personat, të cil...

Fronti Evropian/Ahmeti: Shteti nënë për të gjiithë, e jo njerkë për ne

Fronti Evropian/Ahmeti: Shteti nënë për të gjiithë, e jo njerkë për ne

Shkup, 29 mars 2024 (MIA) - Pas nënshkrimit të koalicionit për Frontin Europian me PDSH-në e Menduh...

"Shteti Islamik" ka konfirmuar arrestimin e katër anëtarëve të tij, të cilët kanë kryer sulmin në afërsi të Moskës

Bagdad, 29 mars 2024 (MIA) - Grupi "Shteti Islamik" sot ka konfirmuar arrestimin në Rusi të katër an...

Forcat Ajrore të Italisë aleate nga sot do të patrullojnë mbi qiellin e Maqedonisë

Forcat Ajrore të Italisë aleate nga sot do të patrullojnë mbi qiellin e Maqedonisë

Shkup, 29 mars 2024 (MIA) - Republika e Italisë me Forcat e saj Ajrore nga sot i bashkohet zyrtarish...

Arrihet liberalizimi në transportin e mallrave për dhe nga vende të treta me Malin e Zi

Arrihet liberalizimi në transportin e mallrave për dhe nga vende të treta me Malin e Zi

Shkup, 29 mars 2024 (MIA) - Ministria e Transportit dhe Lidhjeve e Maqedonisë së Veriut dhe Ministri...

Ukrainës i duhen më pak ushtarë se sa supozohej, deklaroi komandanti suprem i forcat të armatosura të Ukrainës

Ukrainës i duhen më pak ushtarë se sa supozohej, deklaroi komandanti suprem i forcat të armatosura të Ukrainës

Kiev, 29 mars 2024 (MIA) - Armata ukrainase do të duhet të mobilizojë më pak njerëz se sa prite...

Erdogan: Nuk do të ndalojmë derisa palestinezët ta kthejnë lirinë e tyre, tokën e tyre të pushtuar dhe shtetin e tyre të pavarur

Erdogan: Nuk do të ndalojmë derisa palestinezët ta kthejnë lirinë e tyre, tokën e tyre të pushtuar dhe shtetin e tyre të pavarur

Ankara, 29 mars 2024 (MIA) - Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka deklaruar sot se vendi po bën pë...

Armata izraelite ka konfirmuar vrasjen e një funksionari të lartë të Hezbollahut

Armata izraelite ka konfirmuar vrasjen e një funksionari të lartë të Hezbollahut

Jerusalem, 29 mars 2024 (MIA) - Ushtria izraelite konfirmoi se ka vrarë Ali Abed Asan Naim, zëvendës...

Lavrov do të takohet me ambasadorët e shumicës globale në fillim të prillit për të diskutuar për situatën në Ukrainë

Lavrov do të takohet me ambasadorët e shumicës globale në fillim të prillit për të diskutuar për situatën në Ukrainë

Moskë, 29 mars 2024 (MIA) - Ministri rus i Punëve të Jashtme, Sergej Lavrov tha se në fillim të pril...

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Prishtinë-Beograd nuk do të mbetet në detyrë për mandat të dytë

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Prishtinë-Beograd nuk do të mbetet në detyrë për mandat të dytë

Beograd, 29 mars 2024 (MIA) - I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Prishtinë- Beog...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR