• e hënë, 17 qershor 2024
Eskobar: Maqedonia e Veriut duhet menjëherë të bëhet anëtare e BE-së

Eskobar: Maqedonia e Veriut duhet menjëherë të bëhet anëtare e BE-së

Shkup, 14 mars 2024 (MIA) - Maqedonia e Veriut duhet të jetë kandidate e plotëfuqishme dhe menj...

Abas e emëroi Mohamed Mustafa kryeministër

Abas e emëroi Mohamed Mustafa kryeministër

Ramallah, 14 mars 20245 (MIA) - Presidenti palestinez, Mahmud Abas sot e ka emëruar kryetarin e...

Bisedë telefonike Zelenski - Sholc

Bisedë telefonike Zelenski - Sholc

Kiev, 14 mars 2024 (MIA) - Presidenti i Ukrainës, Vollodimir Zelenski, në bisedën e sotme me telefon...

Eskobar: Ka sfida në marrëdhëniet mes SHBA-së dhe Kosovës për shkak të trajtimit të minoritetit serb

Eskobar: Ka sfida në marrëdhëniet mes SHBA-së dhe Kosovës për shkak të trajtimit të minoritetit serb

Prishtinë, 14 mars 2024 (MIA) - I dërguari i posaçëm i presidentit të SHBA-së, Xho Bajden për B...

PE apelon për armëpushim

PE apelon për armëpushim "momental dhe të përhershëm" në Rripin e Gazës

Bruksel, 14 mars 2024 (MIA) - Parlamentit Evropian me 372 vota "për", 44 "kundër" dhe 120 "të përmba...

Borell shpreson se së shpejti do të arrihet një armëpushim në Gazë

Borell shpreson se së shpejti do të arrihet një armëpushim në Gazë

Madrid, 14 mars 2024 (MIA) - Shefi i politikës së jashtme të BE-së, Zhozep Borell, sot ka shprehur s...

Të paktën 60 migrantë e kanë humbur jetën në Detin Mesdhe në rrugë për në Itali

Të paktën 60 migrantë e kanë humbur jetën në Detin Mesdhe në rrugë për në Itali

Romë, 14 mars 2024 (MIA) - Të paktën 60 migrantë e kanë humbur jetën pasi u është prishur anija...

Skaj Njuz: Rusia e ka penguar sinjalin satelitor të aeroplanit që e ka trasportuar Grant SHaps

Skaj Njuz: Rusia e ka penguar sinjalin satelitor të aeroplanit që e ka trasportuar Grant SHaps

Moskë, 14 mars 2024 (MIA) - Besohet se Rusia e ka bllokuar sinjalin satelitor të aeroplanit të përdo...

Një aeroplan Boing 777 bëri një ulje emergjente në Los Anxheles për shkak të problemeve mekanike

Një aeroplan Boing 777 bëri një ulje emergjente në Los Anxheles për shkak të problemeve mekanike

Uashington, 14 mars 2024 (MIA) – Një aeroplan Boeing 777 i "Amerikan erllajns" bëri ulje emergjente...

Grupi Kuinta e përshëndeti vendimin e Qeverisë së Kosovës për ndarjen pronës Manastirit të Deçanit

Grupi Kuinta e përshëndeti vendimin e Qeverisë së Kosovës për ndarjen pronës Manastirit të Deçanit

Prishtinë, 14 mars 2024 (MIA) - Shtetet e Grupit Kuinta në Kosovë bashkë me Zyrën e Bashkimit Evropi...

Anketë: Bajdeni me përparësi të ngushtë para Trampit

Anketë: Bajdeni me përparësi të ngushtë para Trampit

Uashington, 14 mars 2024 (MIA) - Presidenti amerikan Xho Bajden ka një pikë procentuale përparësi pa...

MIA FLESH

MIA FLESH

18:00/ 14 mars/ 2024 Shkup- Fëmijët që kanë marrë tri doza të vaksinës së k...

Ukraina apelon që bashkësia ndërkombëtare të mos i pranojë rezultatet nga zgjedhjet presidenciale në Rusi

Ukraina apelon që bashkësia ndërkombëtare të mos i pranojë rezultatet nga zgjedhjet presidenciale në Rusi

Kiev, 14 mars 2024 (MIA) - Ukraina sot i ka bërë thirrje bashkësisë ndërkombëtare që t'i hedh p...

Gaza: Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën në një sulm të IDF ndaj palestinezëve, të cilët kanë qenë duke pritur për ndihmë

Gaza: Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën në një sulm të IDF ndaj palestinezëve, të cilët kanë qenë duke pritur për ndihmë

Gaza, 14 mars 2024 (MIA) - Së paku gjashtë palestinezë janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosu...

Njëzëri është votuar vetëshpërbërja e Saborit kroat, vijojnë zgjedhje

Njëzëri është votuar vetëshpërbërja e Saborit kroat, vijojnë zgjedhje

Zagreb, 14 mars 2024 (MIA) - Pas më pak se katër vite punë, njëzëri u vetëshpërbë përbërja e dhjetë...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR