• e enjte, 20 qershor 2024
Kovaçevski, Zaev dhe Ahmeti kanë biseduar për strategjinë e zgjedhjeve

Kovaçevski, Zaev dhe Ahmeti kanë biseduar për strategjinë e zgjedhjeve

Shkup, 18 janar 2024 (MIA) - Kryeministri Dimitar Kovaçevski dhe lideri aktual i LSDM-së, lideri i B...

Shaqiri: Do të insistoj që viti shkollor të përfundoj më 17 qershor siç është paraparë

Shaqiri: Do të insistoj që viti shkollor të përfundoj më 17 qershor siç është paraparë

Shkup, 18 janar 2024 (MIA) - Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri, sonte në lidhje me atë...

Është arrestuar një 42 vjeçar, banor i fshatit Buzallakovë të Velesit nën dyshimin se ka vënë zjarrë në një kazino

Është arrestuar një 42 vjeçar, banor i fshatit Buzallakovë të Velesit nën dyshimin se ka vënë zjarrë në një kazino

Veles, 18 janar 2024 (MIA) - Është arrestuar një 42-vjeçar, banor i fshatit Buzallakovë të Velesit,...

Takim i Kovaçevskit, Zaevit dhe Ahmetit në Shkup

Takim i Kovaçevskit, Zaevit dhe Ahmetit në Shkup

Shkup, 18 janar 2024 (MIA) - Kryeministri Dimitar Kovaçevski dhe lideri aktual i LSDM-së, lideri i B...

OBT: Transporti i grurit përmes Kanalit të Suezit është ulur për gati 40 për qind

OBT: Transporti i grurit përmes Kanalit të Suezit është ulur për gati 40 për qind

Gjenevë, 18 janar 2024 (MIA) - Vetëm gjysmë ton grurë është transportuar përmes Kanalit të Suezit në...

Rusia ia ndaloi Britanisë së Madhe peshkimin në detin Barents

Rusia ia ndaloi Britanisë së Madhe peshkimin në detin Barents

Moskë, 18 janar 2024 (MIA) - Autoritetet ruse kanë vendosur të anulojnë marrëveshjen e peshkimit të...

Nebiu: Familjarët e afërt të Mijallkovit kërcënuan blerësit potencial të banesave

Nebiu: Familjarët e afërt të Mijallkovit kërcënuan blerësit potencial të banesave

Shkup, 18 janar 2024 (MIA) - Drejtori i Agjencisë për menaxhimin e pasurisë së konfiskuar, Driton Ne...

Netanjahu e informoi Uashingtonin se është kundër krijimit të një shteti palestinez

Netanjahu e informoi Uashingtonin se është kundër krijimit të një shteti palestinez

Tel Aviv, 18 janar 2024 (MIA) - Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu sot deklaroi se e ka inform...

Prokuroria: Janë privuar nga liria të tetë personat për ndërhyrjen në M-NAV

Prokuroria: Janë privuar nga liria të tetë personat për ndërhyrjen në M-NAV

Shkup, 18 janar 2024 (MIA) - Prokuroria Themelore Publike Shkup sonte kumtoi se janë privuar nga lir...

Bauer: NATO nuk i lë partnerët e saj të përballen vetëm me sfidat dhe kërcënimet

Bauer: NATO nuk i lë partnerët e saj të përballen vetëm me sfidat dhe kërcënimet

Bruksel, 18 janar 2024 (MIA) – NATO është më e fortë dhe më e gatshme se kurrë më parë dhe së bashku...

Zjarr në një kazino në pjesën e re të Velesit

Zjarr në një kazino në pjesën e re të Velesit

Veles, 18 janar 2024 (MIA) - Sonte rreth orës 18:00 është djegur kazinoja “Admiral” në një objekt në...

Tridhjetë ditë paraburgim për të dyshuarin e pestë për ndërhyrjen në M-NAV

Tridhjetë ditë paraburgim për të dyshuarin e pestë për ndërhyrjen në M-NAV

Shkup, 18 janar 2024 (MIA) - Këshilli Penal në Gjykatën Themelore Penale Shkup i ka caktuar paraburg...

Lideri i Huthëve: Nuk kemi frikë nga sulmet e SHBA-së, do të vazhdojmë të gjuajmë anijet

Lideri i Huthëve: Nuk kemi frikë nga sulmet e SHBA-së, do të vazhdojmë të gjuajmë anijet

Aden, 18 janar 2024 (MIA) - Përderisa konflikti mes Izraelit dhe Hamasit vazhdon, pak më larg në jug...

Për 15,3 për qind më shumë të sëmurë nga gripi në krahasim me javën e kaluar

Për 15,3 për qind më shumë të sëmurë nga gripi në krahasim me javën e kaluar

Shkup, 18 janar 2024 (MIA) - Gjatë javës së dytë të këtij viti, më saktë nga 8 deri më 14 janar, në...

Kovaçevski dhe Spasovski do të marrin pjesë në shënimin e Ujit të bekuar në Shkup

Kovaçevski dhe Spasovski do të marrin pjesë në shënimin e Ujit të bekuar në Shkup

Shkup, 18 janar 2024 (MIA) - Kryeministri Dimitar Kovaçevski dhe ministri i Punëve të Brendshme...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR