• e martë, 18 qershor 2024
Lëvizja BESA mbajti kuvendin e degës në Çair, kryetar zgjidhet Astrit Iljazi

Lëvizja BESA mbajti kuvendin e degës në Çair, kryetar zgjidhet Astrit Iljazi

Shkup, 28 dhjetor 2023 Në një atmosferë impozante, sonte në Çair u mbajt kuvendi i degës së L...

Dhurimi i organeve të bëhet strategji shtetërore, thotë koordinatorja nacionale për transplantim dr. Mojsova Mijovska

Dhurimi i organeve të bëhet strategji shtetërore, thotë koordinatorja nacionale për transplantim dr. Mojsova Mijovska

Shkup, 28 dhjetor 2023 (MIA) - Koordinatorja nacionale për transplantim, dr. Maja Mojsova Mijovska,...

IDF: Më shumë se 500 ushtarë e humbën jetën që nga fillimi i luftës

IDF: Më shumë se 500 ushtarë e humbën jetën që nga fillimi i luftës

Tel Aviv, 28 dhjetor 2023 (MIA) - Më shumë se 500 ushtarë izraelitë janë vrarë që nga fillimi i luft...

Bislimovski: Ata që do të shkojnë në bllokun e tretë do të kenë fatura më të vogla se më parë, sepse do ta orientojnë konsumin në tarifë të lirë

Bislimovski: Ata që do të shkojnë në bllokun e tretë do të kenë fatura më të vogla se më parë, sepse do ta orientojnë konsumin në tarifë të lirë

Shkup, 28 dhjetor 2023 (MIA) - Me shumë përgjegjësi pohoj se ata që do të shkojnë në bllokun e tretë...

Delegacion i Hamasit nesër shkon në Egjipt në bisedime për planin për ndërprerjen e zjarrit të propozuar nga Kajro

Delegacion i Hamasit nesër shkon në Egjipt në bisedime për planin për ndërprerjen e zjarrit të propozuar nga Kajro

Kajro, 28 dhjetor 2023 (MIA) - Një delegacion i përfaqësuesve të lartë të lëvizjes palestineze “Hama...

IDF iu përgjigj sulmeve të Hezbollahut ndaj Izraelit me sulme në Libanin jugor

IDF iu përgjigj sulmeve të Hezbollahut ndaj Izraelit me sulme në Libanin jugor

Tel Aviv, 28 dhjetor 2023 (MIA) - Forcat izraelite të mbrojtjes (IDF) publikuan se kanë kryer sulme...

Në Herson shpërthyen zjarre pas bombardimit rus, të paktën dy viktima

Në Herson shpërthyen zjarre pas bombardimit rus, të paktën dy viktima

 Kiev, 28 dhjetor 2023 (MIA)  -  Pas bombardimit rus shpërthyen zjarre në Herson, ndë...

Tensionet gjeopolitike në botë shkaktuan porosi rekord në mbrojtje

Tensionet gjeopolitike në botë shkaktuan porosi rekord në mbrojtje

Ushington,  27 dhjetor 2023 (MIA) - Portofoli i porosive të kompanive më të mëdha në botë në se...

SHBA-ja vendosi sanksione për rrjetin e ndërmarrjeve për këmbim të parave lidhur me huthët jemenas

SHBA-ja vendosi sanksione për rrjetin e ndërmarrjeve për këmbim të parave lidhur me huthët jemenas

Uashington, 28 dhjetor 2023 (MIA) - Shtetet e Bashkuara të Amerikës sot vendosën sanksione për...

Me qeveri pro-evropiane si kjo tani, do të bëhemi anëtare e  BE-së, konsideron Kovaçevski

Me qeveri pro-evropiane si kjo tani, do të bëhemi anëtare e BE-së, konsideron Kovaçevski

Shkup, 28 dhjetor 2023 (MIA) - Republika e Maqedonisë së Veriut do të bëhet anëtare e BE-së. Me një...

Gjermania dhe BE-ja do të financojnë shfrytëzimin e autobusëve me bateri në Tiranë

Gjermania dhe BE-ja do të financojnë shfrytëzimin e autobusëve me bateri në Tiranë

Tiranë, 28 dhjetor 2023 (MIA) - Gjermania dhe BE-ja financiarisht do ta mbështesin projektin për tra...

Izraeli në parim ka rënë dakord për të hapur një korridor humanitar ndërmjet Qipros dhe Gazës

Izraeli në parim ka rënë dakord për të hapur një korridor humanitar ndërmjet Qipros dhe Gazës

Jerusalem, 28 dhjetor 2023 (MIA) - Izraeli në parim ka rënë dakord t'i lejojë Qipros të hapë një kor...

Jermaku konfirmoi se në një të ardhme të afërt po përgatitet një takim mes Zelenskit dhe Orbanit

Jermaku konfirmoi se në një të ardhme të afërt po përgatitet një takim mes Zelenskit dhe Orbanit

 Kiev, 28 dhjetor 2023 (MIA) -  Ukraina dhe Hungaria po punojnë në përgatitjen e një takim...

Kameron paralajmëroi për rrezik nga eskalimi i konfliktit në Gazë

Kameron paralajmëroi për rrezik nga eskalimi i konfliktit në Gazë

Londër, 28 dhjetor 2023 (MIA) - Shefi i diplomacisë britanike, Dejvid Kameron sot u takua me kr...

Kovaçevski: Shteti nuk duhet ta përsërisë edhe njëherë gabimin e vitit 2008

Kovaçevski: Shteti nuk duhet ta përsërisë edhe njëherë gabimin e vitit 2008

Shkup, 29 dhjetor 2023 (MIA) - Shteti nuk duhet ta përsërisë edhe njëherë gabimin që e bëri në vitin...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR