• e martë, 18 qershor 2024
Ushtarët izraelitë gabimisht hapën zjarr dhe vranë tre pengje

Ushtarët izraelitë gabimisht hapën zjarr dhe vranë tre pengje

Jerusalem, 15 dhjetor 2023 (MIA) - Zëdhënësi i ushtrisë izraelite, kontra-admirali Daniel Hagar...

Interpoli: Mbi 1.700 arrestime në operacionin për luftë kundër kontrabandës me armë në Azi

Interpoli: Mbi 1.700 arrestime në operacionin për luftë kundër kontrabandës me armë në Azi

Lion, 15 dhjetor 2023 (MIA) - Policia kriminalistike ndërkombëtare, Interpoli, sot kumtoi se në...

MSHIA: Maqedonia e Veriut mori vend në Gjithësi

MSHIA: Maqedonia e Veriut mori vend në Gjithësi

Shkup, 15 dhjetor 2023 (MIA) - Maqedonia e Veriut sot i nënshkroi aktet finale për marrjen e po...

Pendarovski-Begaj: Domosdoshmëri e vazhdimit të reformave në të dy shtetet

Pendarovski-Begaj: Domosdoshmëri e vazhdimit të reformave në të dy shtetet

Shkup, 15 dhjetor 2023 (MIA) - Presidenti Stevo pendarovski sot realizoi takim me presidentin e...

Kurti: Kosova duhet të marrë sa më shpejt statusin e vendit kandidat për anëtarësim në BE

Kurti: Kosova duhet të marrë sa më shpejt statusin e vendit kandidat për anëtarësim në BE

Prishtinë, 15 dhjetor 2023 (MIA) - Pikërisht një vit pas dorëzimit të kërkesës së anëtarësimit...

Ikonat e kthyera nga Shqipëria u ekspozuan në Muzeun e Maqedonisë së Veriut (foto)

Ikonat e kthyera nga Shqipëria u ekspozuan në Muzeun e Maqedonisë së Veriut (foto)

Shkup, 15 dhjetor 2023 (MIA) - Ikonat e marra në mënyrë të paligjshme, të cilat sot iu dorëzuan dele...

Sekuestrohen mbi 4.3 tonë marihuanë me vlerë mbi 10 milionë euro në Gostivar (foto)

Sekuestrohen mbi 4.3 tonë marihuanë me vlerë mbi 10 milionë euro në Gostivar (foto)

Shkup, 15 dhjetor 2023 (MIA) - Nga personi juridik në fshatin Vrapçisht - Gostivar, është sekuestrua...

Janë gjetur dy vajzat nga rajoni i Strugës, të cilat para dy ditësh u larguan nga shtëpia

Janë gjetur dy vajzat nga rajoni i Strugës, të cilat para dy ditësh u larguan nga shtëpia

Strugë, 15 dhjetor 2023 (MIA) - Nëpunësit policor sot i gjetën dy vajzat nga rajoni i Strugës, ku pa...

Gjermania e vazhdon kontrollin e kufijve m Poloninë, Zvicrën dhe Çekinë

Gjermania e vazhdon kontrollin e kufijve m Poloninë, Zvicrën dhe Çekinë

Berlin, 15 dhjetor 2023 (MIA) - Ministria gjermane e Punëve të Brendshme sot paralajmëroi vazhd...

Izraeli hapi vendkalimin Kerem Shalom për dërgimin e ndihmave në Gazë

Izraeli hapi vendkalimin Kerem Shalom për dërgimin e ndihmave në Gazë

Jerusalem, 15 dhjetor 2023 (MIA) - Izraeli ka mundësuar nga sot dërgimin e ndihmave në Rripin e Gazë...

Shukova: Vazhdohet afati për ndërtimin e hidrocentralit Çebren

Shukova: Vazhdohet afati për ndërtimin e hidrocentralit Çebren

Shkup, 15 dhjetor 2023 (MIA) - Vazhdohet afati i kompanisë greke "Arhirodon" për ndërtimin e hidroce...

Dhjetë emigrantë sot kaluan në Finlandë disa orë para mbylljes së dy vendkalimeve jugore në kufi me Rusinë

Dhjetë emigrantë sot kaluan në Finlandë disa orë para mbylljes së dy vendkalimeve jugore në kufi me Rusinë

Helsinki, 15 dhjetor 2023 (MIA) - Dhjetëra emigrantë sot kaluan në Finlandë, disa orë para mbyl...

FAO: Vdekje nga uria u kanoset  17.7 milionë sudanezëve

FAO: Vdekje nga uria u kanoset 17.7 milionë sudanezëve

 Gjenevë, 15 dhjetor 2023 (MIA)  -  Konflikti i armatosur në Sudan (me 46 milionë ban...

Gjykata EKOVAS ka vendosur që presidenti i rrëzuar nigerian Bazum duhet të kthehet në pushtet

Gjykata EKOVAS ka vendosur që presidenti i rrëzuar nigerian Bazum duhet të kthehet në pushtet

Naimei, 15 dhjetor 2023 (MIA) - Gjykata e Komunitetit Ekonomik të Shteteve të Afrikës Perëndimore (E...

Hamasi ka ndërmarrë përgjegjësinë për sulmin e sotëm me raketa në Jerusalem

Hamasi ka ndërmarrë përgjegjësinë për sulmin e sotëm me raketa në Jerusalem

 Jerusalem, 15 dhjetor 2023 (MIA)  -  Krahu ushtarak i Hamasit sonte e ka nfërmarrë p...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR