• e hënë, 26 shkurt 2024
Stoltenberg për vizitë në Serbi

Stoltenberg për vizitë në Serbi

Beograd, 20 nëntor 2023 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg sonte udhëtoi pë...

VMRO-DPMNE: Incidentet e skenuara të Së Majtes janë dramë e dukshme, e dakorduar me BDI-në dhe LSDM-në

VMRO-DPMNE: Incidentet e skenuara të Së Majtes janë dramë e dukshme, e dakorduar me BDI-në dhe LSDM-në

Shkup, 20 nëntor 2023 (MIA) - VMRO-DPMNE-ja sonte kumtoi se incidenti, të cilin e shkaktoi E Ma...

Modriq i gatshëm të shpërngulet në Arabinë Saudite verën e ardhshme

Modriq i gatshëm të shpërngulet në Arabinë Saudite verën e ardhshme

Madrid, 20 nëntor 2023 (MIA) - Mesfushori i Real Madridit, Luka Modriq mori vendim për të ardhmen e...

Sançezi për vizitë në Izrael dhe territoret palestineze

Sançezi për vizitë në Izrael dhe territoret palestineze

Jerusalem, 20 nëntor 2023 (MIA) - Kryeministri spanjoll Pedro Sançez, i cili u rizgjodh në funksion...

Të paktën 48 gazetarë janë vrarë në luftën mes Izraelit dhe Hamasit

Të paktën 48 gazetarë janë vrarë në luftën mes Izraelit dhe Hamasit

Gaza, 20 nëntor 2023 (MIA) - Hetimi paraprak i Komitetit për mbrojtjen e gazetarëve (CPJ) ka konstat...

Kuvendi e miratoi Rregulloren e re për punë, do të zbatohet nga përbërja e ardhshme parlamentare

Kuvendi e miratoi Rregulloren e re për punë, do të zbatohet nga përbërja e ardhshme parlamentare

Shkup, 20 nëntor 2023 (MIA) - Kuvendi në kuadër të mbledhjes së 131-të sonte me 83 vota "për" dhe dy...

Mbape: Mesi në PSZH nuk ishte lojtari i njejtë me atë të Barcelonës

Mbape: Mesi në PSZH nuk ishte lojtari i njejtë me atë të Barcelonës

Paris, 20 nëntor 2023 (MIA) - Futbollisti më i mirë i Pari Sen Zhermen, Kilian Mbape tregoi se si u...

Hamasi: Numri i të vrarëve në luftën në Gazë tejkaloi 13.300

Hamasi: Numri i të vrarëve në luftën në Gazë tejkaloi 13.300

Ramallah, 20 tetor 2023 (MIA) - Ministria palestineze e Shëndetësisë sot njoftoi se numri i palestin...

Bajden: Besoj se së shpejti do të arrihet marrëveshje për lirimin e pengjeve nga Rripi i Gazës

Bajden: Besoj se së shpejti do të arrihet marrëveshje për lirimin e pengjeve nga Rripi i Gazës

Uashington, 20 nëntor 2023 (MIA) - Presidenti i SHBA-së, Xho Bajden sot theksoi se beson se së shpej...

Seanca e Kuvendit në të cilën shqyrtohen amandamentet për Propozim Rregulloren përsëri është ndërprerë

Seanca e Kuvendit në të cilën shqyrtohen amandamentet për Propozim Rregulloren përsëri është ndërprerë

Shkup, 20 nëntor 2023 (MIA) - Në Kuvend përsëri është ndërprerë seanca e 131-të në të cilën deputetë...

Stoltenberg në Kosovë: NATO do të bëjë gjithçka që të mos përsëritet dhuna sikur në maj dhe shtator 

Stoltenberg në Kosovë: NATO do të bëjë gjithçka që të mos përsëritet dhuna sikur në maj dhe shtator 

Prishtinë, 20 nëntor 2023 (MIA) - NATO po shqyrton nëse Aleanca duhet të ketë rritje të përhershme t...

Digjet një kontejner në QTQ, intervenojnë zjarrfikësit

Digjet një kontejner në QTQ, intervenojnë zjarrfikësit

Shkup, 20 nëntor 2023 (MIA) - Për shkak të moskujdesit në Qendrën tregtare të Qytetit në Shkup rreth...

Guteresh: Protektorati i KB-së në Gazë nuk është zgjidhje e mirë

Guteresh: Protektorati i KB-së në Gazë nuk është zgjidhje e mirë

Gazë, 20 nëntor 2023 (MIA) - Protektorati i KB-së në Gazë pas luftës nuk do të ishte zgjidhje, vlerë...

Regjim i posaçëm komunikacioni nesër dhe pasnesër në Shkup

Regjim i posaçëm komunikacioni nesër dhe pasnesër në Shkup

Shkup, 20 nëntor 2023 (MIA) - MPB informoi se nesër dhe pasnesër, për shkak të ardhjes së një numri...

Mafiozët e Ndragetës janë dënuar me 30 vite burg

Mafiozët e Ndragetës janë dënuar me 30 vite burg

Romë, 20 nëntor 2023 (MIA) - Gjykata italiane, pas një procesi gjyqësor, sot ka shqiptuar dënime të...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR