• e martë, 05 mars 2024
Zelenski: Do të ketë më shumë aksione kundër Rusisë

Zelenski: Do të ketë më shumë aksione kundër Rusisë

Kiev, 26 shtator 2023 (MIA) - Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski ka deklaruzar sot se sanksionet...

Policia e Kosovës ka konfirmuar se në fshatin Banjskë ka gjetur disa automjete, armë dhe pajisje ushtarake

Policia e Kosovës ka konfirmuar se në fshatin Banjskë ka gjetur disa automjete, armë dhe pajisje ushtarake

Prishtinë, 26 shtator 2023 (MIA) - Policia e Kosovës ka konfirmuar sot se në atarin e fshatit Banjsk...

Mbi 28.000 refugjatë kanë mbërritur në Armeni nga Nagorno-Karabahu, njoftuan autoritetet armene

Mbi 28.000 refugjatë kanë mbërritur në Armeni nga Nagorno-Karabahu, njoftuan autoritetet armene

Erevan, 26 shtator 2023 (MIA) - Armenia njoftoi se deri më tani në territorin armen nga Nagorno-Kara...

Bytyqi në Uashington: Shkëmbimi i mallrave me SHBA është në rritje, potenciali i bashkëpunimit do të rritet edhe më shumë

Bytyqi në Uashington: Shkëmbimi i mallrave me SHBA është në rritje, potenciali i bashkëpunimit do të rritet edhe më shumë

Shkup, 26 shtator 2023 (MIA) - Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut...

Vritet kryetari i klubit të futbollit kolumbian pasi humbi një ndeshje

Vritet kryetari i klubit të futbollit kolumbian pasi humbi një ndeshje

Bogota, 26 shtator 2023 (MIA) - Liga e dytë e futbollit kolumbian Tigres ka njoftuar sot se kry...

Ndërprerje e rrymës në disa fshatra ruse pas sulmit nga një dron ukrainas

Ndërprerje e rrymës në disa fshatra ruse pas sulmit nga një dron ukrainas

Moskë, 26 shtator 2023 (MIA) - Të paktën shtatë fshatra në zonën kufitare ruse Kursk kanë mbetu...

Osmani: Vetëm me lidership të përgjegjshëm dhe zgjidhje të përbashkëta do të mund ta ruajmë funksionalitetin e OSBE-së

Osmani: Vetëm me lidership të përgjegjshëm dhe zgjidhje të përbashkëta do të mund ta ruajmë funksionalitetin e OSBE-së

Shkup, 26 shtator 2023 (MIA) - Me kërkesë të Kryesuesit të OSBE-së dhe Ministrit të Punëve të J...

Takim i përfaqësuesve të Azerbajxhanit dhe Armenisë në Bruksel

Takim i përfaqësuesve të Azerbajxhanit dhe Armenisë në Bruksel

Bruksel, 26 shtator 2023 (MIA) - Nën patronazhin e kryetarit të Këshillit të BE-së, Sharl Mishel, u...

Zjarr mes fshatrave Sushevë dhe Dobroshan në Shtip

Zjarr mes fshatrave Sushevë dhe Dobroshan në Shtip

Shtip, 26 shtator 2023 (MIA) - Zjarri i madh në rajonin e Shtipit, me stihinë e zjarrit që ka f...

Petrovska - Kavoli: Konfirmohet bashkëpunimi i shkëlqyer mbrojtës amerikano-maqedonas

Petrovska - Kavoli: Konfirmohet bashkëpunimi i shkëlqyer mbrojtës amerikano-maqedonas

Shkup, 26 shtator 2023 (MIA) - Në vigjilje të konferencës së nesërme të shefave të Shtatmadhorisë së...

Varheji paralajmëroi plan të ri për rritjen ekonomike në Ballkanin Perëndimor

Varheji paralajmëroi plan të ri për rritjen ekonomike në Ballkanin Perëndimor

Tiranë, 26 shtator 2023 (MIA) - Komisioneri për Fqinjësi dhe Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Va...

Burime në Bruksel: Ambasadorët e BE-së diskutojnë për përkeqësimin e krizës në Kosovë

Burime në Bruksel: Ambasadorët e BE-së diskutojnë për përkeqësimin e krizës në Kosovë

Bruksel, 26 shtator 2023 (MIA) - Ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në Bruksel bise...

Qindra tonë kerozin nga një bazë e NATO-s në Belgjikë janë vjedhur dhe shitur në pikat e karburantit në Itali

Qindra tonë kerozin nga një bazë e NATO-s në Belgjikë janë vjedhur dhe shitur në pikat e karburantit në Itali

Bruksel, 26 shtator 2023 (MIA) - Më shumë se 850 ton kerozin janë marrë nga baza e NATO-s në Be...

Abazoviq me porosi për Serbinë dhe Kosovën:  Përpiquni të pajtoheni, ajo është e vetmja zgjidhje

Abazoviq me porosi për Serbinë dhe Kosovën: Përpiquni të pajtoheni, ajo është e vetmja zgjidhje

Tiranë, 26 shtator 2023 (MIA) - Kryeministri malazez, Dritan Abazoviq, e ka cilësuar vrasjen e...

Ministri izraelit për vizitë historike në Arabinë Saudite

Ministri izraelit për vizitë historike në Arabinë Saudite

Tel Aviv, 26 shtator 2023 (MIA) - Ministri izraelit i Turizmit sot arriti në Arabinë Saudite që të m...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR