• среда, 17 јули 2024
Гвардиола прв избор на ФА за испразнетото селекторското место

Гвардиола прв избор на ФА за испразнетото селекторското место

Лондон, 17 јули 2024 (МИА) - Фудбалската асоцијација на Англија (ФА) може да го покани Шпанецот Пеп...

Пакета обвинет за наводно кршење на правилата на обложување

Пакета обвинет за наводно кршење на правилата на обложување

  Лондон, 23 мај 2024 (МИА) – Бразилскиот играч од средниот ред на Вест Хем Јунајтед, Л...

Во Англија на фудбалери помлади од 11 години ќе им биде забрането да играат со глава

Во Англија на фудбалери помлади од 11 години ќе им биде забрането да играат со глава

Лондон, 18 мај 2024 (МИА) - На децата во Англија ќе им биде забрането да играат фудбал со глава во о...

ФА го суспендираше Тонали на два месеци

ФА го суспендираше Тонали на два месеци

Лондон, 2 мај 2024 (МИА) - Сандро Тонали беше суспендиран од фудбалот на два месеци. Нему му пресуди...

Шефот на Шефилд Јунајтед казнет со 11.500 фунти поради критикување на судиите

Шефот на Шефилд Јунајтед казнет со 11.500 фунти поради критикување на судиите

Лондон, 20 февруари 2024 (МИА) - Менаџерот на Шефилд Јунајтед, Крис Вајлдер е казнет со 11.500 фунти...

Англија сака да го задржи селекторот Саутгејт до 2026

Англија сака да го задржи селекторот Саутгејт до 2026

  Лондон, 10 февруари 2024 (МИА) – Раководството на англиската фудбалска Федерација (ФА...

ФА жестоко ќе ги казнува клубовите поради тоа што тренерите ги критикуваат судиите

ФА жестоко ќе ги казнува клубовите поради тоа што тренерите ги критикуваат судиите

Лондон, 18 ноември 2023 (МИА) - Во Англија клубовите ќе бидат строго казнети поради критиките на тре...

Премиер лигата може да наметне ограничување за странски играчи, ФА е загрижена за намалениот број Англичани во лигата

Премиер лигата може да наметне ограничување за странски играчи, ФА е загрижена за намалениот број Англичани во лигата

Лондон, 5 март 2023 (МИА) - Фудбалс...

ФА бара поголема казна за Клоп за неговото однесување на натпреварот против Манчестер сити

ФА бара поголема казна за Клоп за неговото однесување на натпреварот против Манчестер сити

Лондон, 5 ноември 2022 (МИА) - Фудбалската асоцијација на Англија (ФА) одлучи да поднесе жалба на санкц...

Англиската фудбалска асоцијација ќе тестира правило кое забранува игра со глава на деца до 12 години

Англиската фудбалска асоцијација ќе тестира правило кое забранува игра со глава на деца до 12 години

Лондон, 18 јули 2022 (МИА) - Англиската фудбалска асоцијација доби одобрение од Одборот на Меѓународни...

УЕФА планира да ја казни Англија за однесувањето на навивачите во финалето на Евро 2020

УЕФА планира да ја казни Англија за однесувањето на навивачите во финалето на Евро 2020

Нион, 18 октомври 2021 (МИА) – Европската фудбалска асоцијација сака да ја казни Англија за однесувањет...

ФА ги поддржува играчите подготвени да клекнат: Ги молиме навивачите да го почитуваат секој што сака да го направи ова

ФА ги поддржува играчите подготвени да клекнат: Ги молиме навивачите да го почитуваат секој што сака да го направи ова

Лондон, 4 август 2021 (МИА) - Фудбалската асоцијација на Англија (ФА), Премиер лигата и другите лиги во...

ФА започна истрага за создавањето на Суперлигата

ФА започна истрага за создавањето на Суперлигата

Лондон, 3 мај 2021 (МИА) - Фудбалскиот сојуз на Англија издаде соопштение дека започна официјална истра...

Њукасл ја обвини ФА за пропаѓањето на зделката со инвеститори од Саудиска Арабија

Њукасл ја обвини ФА за пропаѓањето на зделката со инвеститори од Саудиска Арабија

Лондон, 10 септември 2020 (МИА) - Англиската Премиер лига не даде дозвола да биде  продаде Њукасл на са...

Објавен распоредот за четвртфиналето на ФА Купот

Објавен распоредот за четвртфиналето на ФА Купот

Лондон, 5 јуни 2020 (МИА) – Фудбалската асоцијација на Англија го објави распоред за натпревари од 1/4...

Image

Остани поврзан