• вторник, 28 мај 2024
Доделени награди и признанија на најуспешните наставници и професори во Струмица

Доделени награди и признанија на најуспешните наставници и професори во Струмица

Скопје, 24 мај 2024 (МИА) - Во рамките на Свечената академија по повод Денот на сесловенските просве...

Македонските одбојкари поразени и од Чешка во Европската златна лига

Македонските одбојкари поразени и од Чешка во Европската златна лига

Струмица, 20 мај 2024 (МИА) – Македонската одбојкарска репрезентација со два пораза го заврши првиот...

Претрес во Струмица, приведен осомничен дилер

Претрес во Струмица, приведен осомничен дилер

Скопје, 18 мај (МИА) - Струмичката полиција вчера околу пладне во Струмица го лишила од слобода Љ.Ѓ....

Костадинов: Социјалната населба е најголемиот капитален проект и од финансиски и од социјален аспект за Струмица

Костадинов: Социјалната населба е најголемиот капитален проект и од финансиски и од социјален аспект за Струмица

Струмица, 13 мај 2024 (МИА) - При крај се градежните работи од првата ф...

Во Струмица се одржа свечена литија со иконата на Пресвета Богородица Брзопослушничка 

Во Струмица се одржа свечена литија со иконата на Пресвета Богородица Брзопослушничка 

Струмица, 11 мај 2024 (МИА) - Во Струмица денеска се одржа свечена литија со иконата на Пресвета Бог...

Свечена литија со иконата на Пресвета Богородица Брзопослушница во Струмица

Свечена литија со иконата на Пресвета Богородица Брзопослушница во Струмица

Струмица, 10 мај 2024 (МИА) - Во Струмица денеска ќе почнат активностит...

Во Струмица одбележан Меѓународниот ден на победата над фашизмот и Денот на Европа

Во Струмица одбележан Меѓународниот ден на победата над фашизмот и Денот на Европа

Струмица, 9 мај 2024 (МИА) - Денеска пред споменикот на паднатите борци од НОАВМ во Малиот градски п...

Отворени се сите избирачки места во десетте општини во Југоистокот

Отворени се сите избирачки места во десетте општини во Југоистокот

Струмица, 8 мај 2024 (МИА) - Сите 273 избирачки места во десетте општини во Југоистокот се отворени...

Филипче: На 8 мај гласајте за напредок, стабилност и за европска иднина на државата

Филипче: На 8 мај гласајте за напредок, стабилност и за европска иднина на државата

Скопје, 6 мај 2024 Доктор Венко Филипче, носител на листата на кандидати за пратеници на СДС...

Ковачевски од Струмица: Му благодарувам на ЗНАМ што ја разјасни дилемата и што застана јавно со ВМРО-ДПМНЕ

Ковачевски од Струмица: Му благодарувам на ЗНАМ што ја разјасни дилемата и што застана јавно со ВМРО-ДПМНЕ

Струмица, 5 мај 2024 (МИА) - На 8 мај постои само една социјалдемократска опција, само една лева и п...

Во Струмица одбележана годишнината од смртта на Гоце Делчев

Во Струмица одбележана годишнината од смртта на Гоце Делчев

Струмица, 4 мај 2024 (МИА) - Со полагање цвеќе пред споменикот на Гоце Делчев во Струмица беше одбел...

Силјановска Давкова од Струмица: ДУИ да каже кој ги поддржал оти не се стапнати во ниту една европска партиска фамилија

Силјановска Давкова од Струмица: ДУИ да каже кој ги поддржал оти не се стапнати во ниту една европска партиска фамилија

Струмица, 30 април 2024 (МИА) - Кандидатката за претседателка од ВМРО - ДПМНЕ и коалицијата вечерва...

Тошковски од Струмица: Законот мора еднакво да важи за сите и никој не смее незаконски да влијае на гласачите

Тошковски од Струмица: Законот мора еднакво да важи за сите и никој не смее незаконски да влијае на гласачите

Струмица, 30 април 2024 (МИА) - Би сакал да апелирам до сите граѓани на Општина Струмица, како и до...

Приведен крадец од Струмица

Приведен крадец од Струмица

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Полициски службеници од СВР Струмица вчера во 18.20 часот во Струмица,...

Николоски од Струмица: Албанската опозиција да се обедини со нас и да формираме влада

Николоски од Струмица: Албанската опозиција да се обедини со нас и да формираме влада

Струмица, 25 април 2024 (МИА) - Влада предводена од ВМРО - ДПМНЕ, а бидејќи во Македонија е непишано...

Image

Остани поврзан