• среда, 17 јули 2024
БиБиСи со став за исмејувањето на Роналдо

БиБиСи со став за исмејувањето на Роналдо

Лондон, 9 јули 2024 (МИА) - Британски Би-Би-Си објави објаснување за исмејувањето на португалската ѕвезда Кристијано...

ВМРО-ДПМНЕ за интервјуто на Агелер: Не е соодветно да коментираме изјави на нашиот стратешки партнер, уште на самиот почеток покажавме што ќе биде наш фокус

ВМРО-ДПМНЕ за интервјуто на Агелер: Не е соодветно да коментираме изјави на нашиот стратешки партнер, уште на самиот почеток покажавме што ќе биде наш...

Скопје, 30 јуни 2024 (МИА) - Не е соодветно од наша страна да коментираме изјави на нашиот стратешки...

Ставот за прегласувањетo на одредени избирачки места ДУИ ќе го формира со коалициските партнери од Европски фронт

Ставот за прегласувањетo на одредени избирачки места ДУИ ќе го формира со коалициските партнери од Европски фронт

Тетово, 18 мај 2024 (МИА) - По три часа заврши состанокот на претседателството на Демократска унија...

МНР: Сите политички чинители, особено избраните државни функционери да бидат внимателни кон меѓународно преземените обврски како Преспанскиот договор

МНР: Сите политички чинители, особено избраните државни функционери да бидат внимателни кон меѓународно преземените обврски како Преспанскиот договор

Скопје, 13 мај 2024 (МИА) - Министерството за надворешни работи утрово соопшти дека ја потврдува цвр...

Италија ја исклучи можноста за воена интервенција во Украина

Италија ја исклучи можноста за воена интервенција во Украина

Рим, 5 мај 2024 (МИА) - Италија останува на ставот дека нејзините сили нема да се мешаат во вооружен...

ФT: Став за економските ветувања на главните политички партии за парламентарните избори 2024

ФT: Став за економските ветувања на главните политички партии за парламентарните избори 2024

Скопје, 30 април 2024 Овој ФТ 

Став на претседателскиот кандидат Пендаровски за избор на претседател на државата во Собрание

Став на претседателскиот кандидат Пендаровски за избор на претседател на државата во Собрание

Скопје, 14 април 2024 Пендаровски се има изјаснето на оваа тема. Прашањето е дали ДПМНЕ го п...

Став на Ванковска за медиумското соочување на претседателските кандидати 

Став на Ванковска за медиумското соочување на претседателските кандидати 

Скопје, 13 април 2024  Уште еднаш да потсетам на апсурдноста на изборната трка за претс...

Џ.К. Роулинг: Законот им дава поголемо значење на мажите кои се чувствуваат како жени, пред правата и слободите на вистинските жени

Џ.К. Роулинг: Законот им дава поголемо значење на мажите кои се чувствуваат како жени, пред правата и слободите на вистинските жени

Лондон, 2 април 2024 (МИА) - Британската писателка Џ.К. Роулинг изјави дека „со нетрпение чека да би...

Блинкен на израелскиот министер Галант му го повтори американското противење на офанзивата во Рафа

Блинкен на израелскиот министер Галант му го повтори американското противење на офанзивата во Рафа

Вашингтон, 26 март 2024 (МИА) - Шефот на американската дипломатија, Антони Блинкен, на вчерашната ср...

Лефков: Пендаровски е политичар без став, негов став е секогаш тоа што ќе му кажат СДС и ДУИ

Лефков: Пендаровски е политичар без став, негов став е секогаш тоа што ќе му кажат СДС и ДУИ

Скопје, 12 март 2024  Стево Пендаровски тврдеше дека ставот на Бугарија за промена на У...

Грковска: Законот за рестриктивни мерки ги извади на површина сите што по цена на своето достоинство повеќе ги бранат криминалците, отколку јавниот интерес

Грковска: Законот за рестриктивни мерки ги извади на површина сите што по цена на своето достоинство повеќе ги бранат криминалците, отколку јавниот ин...

Скопје, 19 февруари 2024 (МИА) - Една од најдобрите работи која произлезе од покренувањето на инициј...

Пендаровски: Никој не смее да биде казнет поради непроменета возачка дозвола

Пендаровски: Никој не смее да биде казнет поради непроменета возачка дозвола

Скопје, 11 февруари 2024 (МИА) - Неприфатливо е македонските граѓани кои се веќе изложени на сопстве...

СПМ: За разлика од партиите на власт опозициските ставови и определба за членство во ЕУ се јасни и недвосмислени

СПМ: За разлика од партиите на власт опозициските ставови и определба за членство во ЕУ се јасни и недвосмислени

Скопје, 24 јануари 2024 Социјалистичката партија на Македонија со интерес ги следи неиздржан...

Став на Министерството за одбрана за Ревизорскиот извештај за 2022 година

Став на Министерството за одбрана за Ревизорскиот извештај за 2022 година

10 јануари 2024  Министерката...

Image

Остани поврзан