• понеделник, 20 мај 2024
Кривична пријава за загрозување на сигурноста при вршење семејно насилство

Кривична пријава за загрозување на сигурноста при вршење семејно насилство

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Надворешната канцеларија...

Премиерот на Австралија семејното насилство по протестите го нарече „национална криза“

Премиерот на Австралија семејното насилство по протестите го нарече „национална криза“

Канбера, 29 април 2024 (МИА) - Австралискиот премиер Ентони Албанез го нарече семејното насилство „н...

За една седмица во Грција уапсени 379 лица за семејно насилство

За една седмица во Грција уапсени 379 лица за семејно насилство

Атина, 23 април 2024 (МИА) – Минатата седмица грчката полиција уапсила 379 лица по поднесени пријави...

Две жени пријавиле семејно насилство, едната од сегашниот другата од поранешниот сопруг

Две жени пријавиле семејно насилство, едната од сегашниот другата од поранешниот сопруг

Скопје, 18 април 2024 (МИА) - Две жени пријавиле семејно насилство во СВР Скопје, по претрпени физич...

Приведен дебранец за семејно насилство

Приведен дебранец за семејно насилство

Дебар, 12 април 2024 (МИА) - Полициски службеници синоќа во Дебар привеле 24- годишен дебранец порад...

Кривична пријава за скопјанец за „загрозување на сигурноста“  и „неизвршување судска одлука“

Кривична пријава за скопјанец за „загрозување на сигурноста“  и „неизвршување судска одлука“

Скопје, 2 април 2024 (МИА) - Против З.Ц. од Скопје, овластено службено...

Кривична пријава за полициски службеник за семејно насилство

Кривична пријава за полициски службеник за семејно насилство

Скопје, 12 март 2024 (МИА) - СВР Битола – Отсек за криминалистичка...

Кривична пријава за кривично дело телесна повреда при вршење семејно насилство 

Кривична пријава за кривично дело телесна повреда при вршење семејно насилство 

Скопје, 12 март 2024 (МИА) - Кривична пријава против полициски службеник од Битола поради напад на с...

Жртвите на семејно насилство се враќаат во насилната средина поради постоење на услуги за заштита само на хартија

Жртвите на семејно насилство се враќаат во насилната средина поради постоење на услуги за заштита само на хартија

Скопје, 10 март 2024 (МИА) – Статистичките податоци на надлежните институции во земјава велат дека с...

ДЗР: Семејното насилство и патот до правдата во Република Северна Македонија - анализа

ДЗР: Семејното насилство и патот до правдата во Република Северна Македонија - анализа

5 март 2024 Почитувани, Пр...

МВР билтен (ДПЛ)

МВР билтен (ДПЛ)

Скопје, 27 февруари 2024 (МИА) - Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални станд...

Во Струмица промовиран прирачник „Како до заштита и безбедност на жртвите на семејно насилство“

Во Струмица промовиран прирачник „Како до заштита и безбедност на жртвите на семејно насилство“

Струмица, 20 февруари 2024 (МИА) - Прирачникот „Како до заштита и безбедност на жртвите на семејно н...

СВР Тетово во 2023 година бележи 132 кривични дела поврзани со семејно насилство

СВР Тетово во 2023 година бележи 132 кривични дела поврзани со семејно насилство

Тетово, 6 февруари 2024 (МИА) - Во текот на минатата 2023 година на подрачјето на СВР Тетово евидент...

Во Делчево одржан завршен настан од проектот „Не за семејното насилство“

Во Делчево одржан завршен настан од проектот „Не за семејното насилство“

Делчево, 31 јануари 2023 (МИА) - Семејното насилство за жал е во подем...

Шест случаи на семејно насилство пријавени во полиција

Шест случаи на семејно насилство пријавени во полиција

Скопје, 1 јануари 2024 (МИА) - Во полиција вчера и денеска биле пријаве...

Image

Остани поврзан