• вторник, 18 јуни 2024
Николоски на 10. Економски и финансиски дијалог со ЕУ: Реформите остануваат клучни за напредокот во евроинтеграциите, РС Македонија во 2023 со најдобра оценка

Николоски на 10. Економски и финансиски дијалог со ЕУ: Реформите остануваат клучни за напредокот во евроинтеграциите, РС Македонија во 2023 со најдобр...

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - Спроведување на веќе усвоениот Буџет за 2024 година, исполнување на пост...

Николоски: Планираме гарантирани цени на откуп за клучните сорти грозје, повеќе субвенции за производителите и возобновување на Повардарие

Николоски: Планираме гарантирани цени на откуп за клучните сорти грозје, повеќе субвенции за производителите и возобновување на Повардарие

Скопје, 29 април 2024 Денеска сме во посета на Винскиот музеј во Кавадарци, ќе имаме средба...

Николоски: Прилеп секоја година од владата ќе добива околу 8 милиони евра за инфраструктурните проекти

Николоски: Прилеп секоја година од владата ќе добива околу 8 милиони евра за инфраструктурните проекти

Скопје, 28 април 2024 Денеска сме тука заедно со прилепчани на еден исклучително убав хепени...

Николоски: Ќе вложиме 50 милиони евра во спортот, спортски објекти, поддршка за клубовите

Николоски: Ќе вложиме 50 милиони евра во спортот, спортски објекти, поддршка за клубовите

Скопје, 27 април 2024 Денеска сум во посета на општините Гевгелија, Валандово и Неготино. Во...

Николоски од Струмица: Албанската опозиција да се обедини со нас и да формираме влада

Николоски од Струмица: Албанската опозиција да се обедини со нас и да формираме влада

Струмица, 25 април 2024 (МИА) - Влада предводена од ВМРО - ДПМНЕ, а бидејќи во Македонија е непишано...

Колева: Дали Николоски раководи и посредува во финансирање на мрежата медиуми за лажни вести?

Колева: Дали Николоски раководи и посредува во финансирање на мрежата медиуми за лажни вести?

Скопје, 22 април 2024  Од денес, па се до параментарните и...

Николоски со обвинувања за Филипче, тој најави тужба за клевета

Николоски со обвинувања за Филипче, тој најави тужба за клевета

Скопје, 22 април 2024 (МИА) - Носителот на кандидатската листа за пратеници од коалицијата предводен...

Николоски: Директорката на прилепската болница со огромен корупциски скандал, за иста услуга плаќала дупло

Николоски: Директорката на прилепската болница со огромен корупциски скандал, за иста услуга плаќала дупло

Скопје, 21 април 2024   Интегрален текст од прес конференција за медиуми

Николоски: Во изминатите четири години менаџиравме криза, економијата доаѓа во фокусот

Николоски: Во изминатите четири години менаџиравме криза, економијата доаѓа во фокусот

Скопје, 20 април 2024 (МИА) - Економијата беше и останува врвен приоритет за Владата. Очекувањата ко...

Заменик-министерот за финансии на Пролетните средби на ММФ и Светска банка во Вашингтон

Заменик-министерот за финансии на Пролетните средби на ММФ и Светска банка во Вашингтон

Скопје, 18 април 2024 (МИА) - Заменик-министерот за финансии Филип Николоски заедно со гувернерката...

Николоски: Во прилепско Канатларци го решивме проблемот со водоснабдувањето

Николоски: Во прилепско Канатларци го решивме проблемот со водоснабдувањето

Скопје, 14 април 2024 Денеска сме во селото Канатларци мислам на Стево Пендаровски да му дад...

Николоски на отворање на Изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица

Николоски на отворање на Изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица

Скопје, 9 април 2024  „Штабот изгледа прекрасно, а оваа голема бројка која што ја гледа...

Николоски: Фалсификат е кривично дело и одговорност ќе има

Николоски: Фалсификат е кривично дело и одговорност ќе има

Скопје, 5 април 2024 Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски денеска од општин...

Николоски: Ставањето на црната листа на Јанева потврда за злоупотребите во СЈО

Николоски: Ставањето на црната листа на Јанева потврда за злоупотребите во СЈО

Скопје, 20 март 2024 (МИА) - Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски за ставањето на Катиц...

Николоски: Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе инвестира 10 милиони евра во општина Неготино за инфраструктурни проекти

Николоски: Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе инвестира 10 милиони евра во општина Неготино за инфраструктурни проекти

Скопје, 20 март 2024 Прво сакам да му честитам на градоначалникот, на општинската организаци...

Image

Остани поврзан