• среда, 17 јули 2024
Меџити: Функцијата вицепремиер не е законски уредена, но е регулирана со Деловник на Влада

Меџити: Функцијата вицепремиер не е законски уредена, но е регулирана со Деловник на Влада

Скопје, 8 јули 2024 (МИА) - Првиот вицепремиер и министер за животна средина Изет Меџити вечерва во...

Меџити: Нашиот пат кон евроинтеграциите и чесно и правично владеење е јасно зацртан

Меџити: Нашиот пат кон евроинтеграциите и чесно и правично владеење е јасно зацртан

Скопје, 4 јули 2024 (МИА) - Првиот вицепремиер и министер за животна средина и просторно планирање И...

Средба на министерот Меџити со амбасадорот Мејдани

Средба на министерот Меџити со амбасадорот Мејдани

Скопје, 3 јули 2024 година (MИА) - Првиот заменик претседател на Владата и министер за животна среди...

Вицепремиерот Меџити на координација со министрите од коалицијата „Влен“

Вицепремиерот Меџити на координација со министрите од коалицијата „Влен“

Скопје, 28 јуни 2024 (МИА) - Првиот вицепремиер и министер за животна средина Изет Меџити одржал коо...

Меџити - Агелер: Eвроатлантската определба и полноправното членство во ЕУ остануваат врвен приоритет

Меџити - Агелер: Eвроатлантската определба и полноправното членство во ЕУ остануваат врвен приоритет

Скопје, 27 јуни 2024 (МИА) - Министерот за животна средина и просторно планирање и прв заменик на пр...

Изет Меџити ќе биде прв заменик претседател на Владата

Изет Меџити ќе биде прв заменик претседател на Владата

Скопје, 26 јуни 2024 (МИА) - Согласно џентлменскиот договор во владината коалиција Изет Меџити ќе би...

Меџити ја презеде функцијата министер за животна средина и просторно планирање

Меџити ја презеде функцијата министер за животна средина и просторно планирање

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Новименуваниот министер за животна средина и просторно планирање Изет М...

Меџити: Кој губи, има право да се лути

Меџити: Кој губи, има право да се лути

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Има една поговорка, кој губи има право да се лути. Но, добро е да ги про...

Меџити: Очекуваме ВМРО-ДПМНЕ да се огради од изјавата на Силјановска-Давкова

Меџити: Очекуваме ВМРО-ДПМНЕ да се огради од изјавата на Силјановска-Давкова

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Лидерите на здружената албанска опозиција „Влен“ се уште не разговарал...

Меџити: Приоритет на „Вреди“ е да биде дел од влада ориентирана кон ЕУ и НАТО

Меџити: Приоритет на „Вреди“ е да биде дел од влада ориентирана кон ЕУ и НАТО

Скопје, 30 април 2024 (МИА) – Носителот на листата на кандидати за пратеници на Коалицијата „Вреди“...

Изјава на Изет Меџити (во живо)

Изјава на Изет Меџити (во живо)

Скопје, 29 април 2024 (МИА) - Носителот на листата на кандидати за пратеници на Коалицијата ВРЕДИ во...

ДУИ: Меџити призна дека тој одлучувал за легализациите во Чаир, а не законот

ДУИ: Меџити призна дека тој одлучувал за легализациите во Чаир, а не законот

26 март 2024 Демократската унија за интеграција реагира кон  ставовите на поранешниот п...

Меџити: Законот за игрите на среќа предвидува отстранување на објектите на обложувалниците, но не и на казината

Меџити: Законот за игрите на среќа предвидува отстранување на објектите на обложувалниците, но не и на казината

Скопје, 28 февруари 2024 (МИА) – Изет Меџити од албанската коалицијата „Вреди” денеска на прес-конфе...

Собранието и вечерва расправа за разрешувањето на Меџити

Собранието и вечерва расправа за разрешувањето на Меџити

Скопје, 9 февруари 2024 (МИА) - Собранието вечерва во рамки на 143. седница се уште расправа за разр...

Меџити: Автономна беше одлуката на Таравари да ја поддржи албанската опозиција

Меџити: Автономна беше одлуката на Таравари да ја поддржи албанската опозиција

Скопје, 9 февруари 2024 (МИА) - Претседателот на Демократското движење Изет Меџити вечерва изјави де...

Image

Остани поврзан