• понеделник, 20 мај 2024
Наследникот на Клоп потврди за Ливерпул

Наследникот на Клоп потврди за Ливерпул

Ливерпул, 17 мај 2024 (МИА) - Холандскиот стручњак Арне Слот потврди дека ќе биде следниот менаџер н...

Клоп на последниот прес за Ливерпул: Сакам да се одморам

Клоп на последниот прес за Ливерпул: Сакам да се одморам

Ливерпул, 17 мај 2024 (МИА) - Веќе е познато дека легендарниот германски тренер Јирген Клоп на крајо...

Клоп: Ливерпул ќе продолжи да се развива и откако ќе си заминам

Клоп: Ливерпул ќе продолжи да се развива и откако ќе си заминам

Ливерпул, 5 мај 2024 (МИА) - Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп изрази уверување дека тимот ќе продо...

Клоп за Салах: Прашањето е веќе решено, двајцата многу се почитуваме

Клоп за Салах: Прашањето е веќе решено, двајцата многу се почитуваме

Ливерпул, 3 мај 2024 (МИА) - Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, откри дека нема повеќе драма меѓу н...

Нов кикс на Ливерпул, сè подалеку од титулата

Нов кикс на Ливерпул, сè подалеку од титулата

  Лондон, 27 април 20204 (МИА) – Во првиот натпревар од 35. коло на англиската Премиер...

Медиуми: Ливерпул и Феенорд се договорија, Слот нов тренер на премиерлигашот

Медиуми: Ливерпул и Феенорд се договорија, Слот нов тренер на премиерлигашот

  Лондон, 27 април 2024 (МИА) – Тренерот на холандски Феенорд, Арне Слот, ќе го предвод...

Клоп: Не е мое да судам, но Слот ми звучи како добро решение за Ливерпул

Клоп: Не е мое да судам, но Слот ми звучи како добро решение за Ливерпул

Ливерпул, 26 април 2024 (МИА) - Од моментот кога Јирген Клоп со видео порака го шокираше фудбалскиот...

Клоп по поразот од Евертон: Борбата за титулата во моментов не е во наши раце

Клоп по поразот од Евертон: Борбата за титулата во моментов не е во наши раце

Ливерпул, 25 април 2024 (МИА) - Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп го прокоментира поразот на неговиот тим од 0:2 во...

Салах сака да го напушти Ливерпул по заминувањето на Клоп

Салах сака да го напушти Ливерпул по заминувањето на Клоп

Ливерпул, 20 април 2024 (МИА) - Крилниот напаѓач на Ливерпул, Мохамед Салах има намера да го напушти...

Клоп: Никогаш не сум се сметал за голем тренер

Клоп: Никогаш не сум се сметал за голем тренер

Ливерпул, 14 април 2024 (МИА) - Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, истакна дека никогаш не се сметал...

Клоп: Сакам да го напуштам клубот во подобра состојба отколку што го најдов

Клоп: Сакам да го напуштам клубот во подобра состојба отколку што го најдов

Ливерпул, 10 април 2024 (МИА) - Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп пред дуелот против Аталанта утре...

Клоп: Не одигравме најдобро против Шефилд, но ја заслуживме победата

Клоп: Не одигравме најдобро против Шефилд, но ја заслуживме победата

Ливерпул, 5 април 2024 (МИА) - Ливерпул се соочи со неочекувани тешкотии против аутсајдерите во Прем...

Александер – Арнолд: Би останал во фудбалот по завршување на кариерата

Александер – Арнолд: Би останал во фудбалот по завршување на кариерата

  Лондон, 4 април 2024 (МИА) – Заменикот капитен на Ливерпул, Трент Александер-Арнолд,...

Ван Дајк за последниот ден на Клоп во Ливерпул: Се плашам од тој ден

Ван Дајк за последниот ден на Клоп во Ливерпул: Се плашам од тој ден

  Ливерпул, 4 април 2024 (МИА) – Капитенот на Ливерпул, Вирџил ван Дијк, обелодени дека...

Романо: Аморим фаворит за замена на Клоп

Романо: Аморим фаворит за замена на Клоп

Лисабон, 1 април 2024 (МИА) - Фабрицио Романо продолжува да тврди дека шефот на Спортинг Лисабон, Ру...

Image

Остани поврзан