• четврток, 30 мај 2024
Во Кан Јунис пронајдена масовна гробница со 50 тела на Палестинци

Во Кан Јунис пронајдена масовна гробница со 50 тела на Палестинци

Газа, 21 април 2024 (МИА) - Службите за итна помош во Газа извлекоа тела на 50 Палестинци од масовна...

Ганц: Израел ќе влезе во Рафа и ќе се врати во Кан Јунис

Ганц: Израел ќе влезе во Рафа и ќе се врати во Кан Јунис

Ерусалим, 11 април 2024 (МИА) - Членот на израелскиот воен кабинет, Бени Ганц изјави денеска дека Ха...

Палестинците се враќаат во Кан Јунис по повлекувањето на израелската војска

Палестинците се враќаат во Кан Јунис по повлекувањето на израелската војска

Газа , 8 април 2024 (МИА) - Палестинците почнаа да се враќаат во градот Кан Јунис во јужниот дел на...

Израелската армија го објави своето повлекување од Кан Јунис на полугодишнината од воените дејствија

Израелската армија го објави своето повлекување од Кан Јунис на полугодишнината од воените дејствија

Ерусалим, 7 април 2024 (МИА) - На денот кога се одбележуваат шест месеци од почетокот на израелската...

Израел ги повлече војниците од Кан Јунис во јужниот дел на Газа

Израел ги повлече војниците од Кан Јунис во јужниот дел на Газа

Тел Авив/Газа, 7 април 2024 (МИА) - Израелската армија соопшти дека ги повлече своите сили од градот...

Израелска армија: Уапсени десетици „терористи“ во Кан Јунис

Израелска армија: Уапсени десетици „терористи“ во Кан Јунис

Кан Јунис, 2 април 2024 (МИА) - Израелската армија денеска соопшти дека нејзините сили уапсиле „десе...

Израел опколи уште две болници во Газа

Израел опколи уште две болници во Газа

Газа, 25 март 2024 (МИА) – Израел повтори дека милитантите на Хамас ги користат како бази болниците...

Египет гради втор камп за раселените Палестинци во градот Кан Јунис во јужна Газа

Египет гради втор камп за раселените Палестинци во градот Кан Јунис во јужна Газа

Каиро, 25 февруари 2024 (МИА) - Египет гради втор камп за раселените Палестинци во градот Кан Јунис...

Израелската армија уби повеќе борци на Хамас во Кан Јунис

Израелската армија уби повеќе борци на Хамас во Кан Јунис

Газа, 4 февруари 2024 (МИА) - Израелските одбранбени сили убиле исламистички борци на Хамас во градо...

Израел ги проширува операциите околу Кан Јунис

Израел ги проширува операциите околу Кан Јунис

Тел Авив, 29 декември 2023 (МИА) - Израел ги проширува своите операции во областа околу градот Кан Ј...

Жестоки борби во Кан Јунис - новиот епицентар на војната во Газа

Жестоки борби во Кан Јунис - новиот епицентар на војната во Газа

Газа, 11 декември 2023 (МИА) - Појасот Газа и денеска е цел на силни из...

Израелските тенкови стигнаа до центарот на градот Кан Јунис во Појасот Газа

Израелските тенкови стигнаа до центарот на градот Кан Јунис во Појасот Газа

Кан Јунис, 10 декември 2023 (МИА) - Израелските тенкови стигнаа до центарот на градот Кан Јунис во ј...

ИДФ ги повикува цивилите веднаш да ја напуштат областа Кан Јунис

ИДФ ги повикува цивилите веднаш да ја напуштат областа Кан Јунис

Тел Авив, 9 декември 2023 (МИА) - Израелските одбранбени сили (ИДФ) испратија „итен апел“ до палести...

Интензивни борби на југот на Појасот Газа

Интензивни борби на југот на Појасот Газа

Газа, 8 декември 2023 (МИА) - Интензивни борби се водат околу најголемите градови во Појасот Газа, а...

Израел го зазеде Кан Јунис, го бара креаторот на масакрот од Хамас

Израел го зазеде Кан Јунис, го бара креаторот на масакрот од Хамас

Тел Авив, 7 октомври 2023 (МИА) - Во Појасот Газа денеска продолжуваат жестоките борби меѓу Хамас и...

Image

Остани поврзан