• недела, 14 јули 2024
Интер без Меси го претрпе највисокиот пораз во клупската историја

Интер без Меси го претрпе највисокиот пораз во клупската историја

  Мајами, 7 јули 2024 (МИА) – Ослабен без услугите на Лионел Меси, кој настапува со Арг...

Варан може да им се придружи на Меси и Суарез во Интер Мајами

Варан може да им се придружи на Меси и Суарез во Интер Мајами

Мајами, 13 јуни 2024 (МИА) - Еден од најискусните играчи на Манчестер Јунајтед - Рафаел Варан, започ...

Меси ќе ја заврши кариерата во Интер Мајами

Меси ќе ја заврши кариерата во Интер Мајами

  Мајами, 12 јуни 2024 (МИА) – Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси (36) најави денеска д...

Интер Мајами првпат сезонава загуби со Меси во составот

Интер Мајами првпат сезонава загуби со Меси во составот

Мајами, 30 мај 2024 (МИА) - Интер Мајами ноќеска загуби од Атланта јунајтед во натпреварот од регула...

Ројс може да ја продолжи кариерата во Интер Мајами

Ројс може да ја продолжи кариерата во Интер Мајами

Дортмунд, 11 мај 2024 (МИА) - Играчот од средниот ред на Борусија Дортмунд, Марко Ројс може да ја пр...

Интер Мајами на Меси елиминиран од Купот на шампионите во КОНКАКАФ

Интер Мајами на Меси елиминиран од Купот на шампионите во КОНКАКАФ

Монтереј, 11 април 2024 (МИА) - Интер Мајами рано утрово загуби од Монтереј во реваншот од четвртфин...

Цената на Лео Меси почна да паѓа

Цената на Лео Меси почна да паѓа

Мајами, 26 март 2024 (МИА) - Цената на напаѓачот на Интер Мајами, Лионел Меси е намалена за 5 милион...

Меси побрз од Роналдо до бројката од прволигашки 500 голови

Меси побрз од Роналдо до бројката од прволигашки 500 голови

  Мајами, 3 март 2024 (МИА) – Фудбалерите на Интер Мајами го совладаа Орландо (5-0) во...

Само еден гол за Меси во петте претсезонски дуели на Интер Мајами пред почетокот на сезоната во МЛС

Само еден гол за Меси во петте претсезонски дуели на Интер Мајами пред почетокот на сезоната во МЛС

Мајами, 16 февруари 2024 (МИА) - Аргентинецот Лео Меси постигна само еден гол, и тоа од пенал, на пе...

Меси прв пат против својот клуб од детството

Меси прв пат против својот клуб од детството

  Мајами, 16 февруари 2024 (МИА) – Осумкратниот освојувач на „Златната топка“, Лионел М...

Интер Мајами се извини за отсуството на Меси во Хонгконг

Интер Мајами се извини за отсуството на Меси во Хонгконг

Форт Лодердејл, 9 февруари 2024 (МИА) - Интер Мајами се извини што не можеше да игра со Лионел Меси...

Меси ќе пропушти седум натпревари на Интер Мајами поради учество во Купот на Америка

Меси ќе пропушти седум натпревари на Интер Мајами поради учество во Купот на Америка

Лондон, 27 декември 2023 (МИА) – Фудбалерот на Интер Мајами, Лионел Меси ќе пропушти седум натпревар...

Суарез со признание на МВП во бразилското првенство се сели во Интер Мајами

Суарез со признание на МВП во бразилското првенство се сели во Интер Мајами

Рио де Женеиро, 8 декември 2023 (МИА) – Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез го освои признанието најкор...

Интер Мајами се договори за трансферот на Суарез

Интер Мајами се договори за трансферот на Суарез

Мајами, 4 ноември 2023 (МИА) - Интер Мајами се договори за трансферот на напаѓачот на Гремио, Луис С...

Суарез е блиску до трансфер во Интер Мајами

Суарез е блиску до трансфер во Интер Мајами

Порто Алегре, 2 ноември 2023 (МИА) - Луис Суарез би можел повторно да се обедини со Лионел Меси во и...

Image

Остани поврзан