• недела, 14 јули 2024
Продолжуваат заканите до Васил Стерјовски од Виктор Стојанов

Продолжуваат заканите до Васил Стерјовски од Виктор Стојанов

Дебар, 7 јули 2024 (МИА) – Претседателот на бугарската фондација „Македонија“, Виктор Стојанов, прод...

Демократски сојуз: Времето на уцени од Радев заврши

Демократски сојуз: Времето на уцени од Радев заврши

Скопје, 4 јули 2024 Демократски сојуз најостро ги осудува заканите од претседателот на Буга...

ЗНМ ги осудува заканите кон новинарот на Канал 5 Александар Видиновски

ЗНМ ги осудува заканите кон новинарот на Канал 5 Александар Видиновски

Скопје, 2 јули 2024 Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги осудува директните зака...

ССНМ ги осудува заканите кон колегата Видиновски и бара негова заштита

ССНМ ги осудува заканите кон колегата Видиновски и бара негова заштита

Скопје, 2 јули 2024 Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници ги осудува дирек...

МВР: Заканите кон судија на Уставен суд биле преку социјална мрежа

МВР: Заканите кон судија на Уставен суд биле преку социјална мрежа

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Заканите кон судија на Уставен суд кои денеска ги пријави претседателот...

Опожарено возило на скопјанец

Опожарено возило на скопјанец

Скопје, 21 јуни 2024 (МИА) - Триесет и тригодишен скопјанец утрово, во...

Стано: Заканите на Хезболах кон Кипар се и закани кон ЕУ 

Стано: Заканите на Хезболах кон Кипар се и закани кон ЕУ 

Брисел, 20 јуни 2024 (МИА) – Секоја закана кон земја членка на ЕУ претставува и закана кон Европскат...

Германските власти стравуваат од терористички напади на Евро 2024

Германските власти стравуваат од терористички напади на Евро 2024

Берлин, 19 јуни 2024 (МИА) - Во Германија стравуваат дека терористички напади како оној на концертна...

Германската министерка за внатрешни работи Фезер предупреди за зголемување на шпионажата и кибер заканите од странски земји

Германската министерка за внатрешни работи Фезер предупреди за зголемување на шпионажата и кибер заканите од странски земји

Берлин, 18 јуни 2024 (МИА) - Германската министерка за внатрешни работи Ненси Фезер денеска предупре...

Приведен жител на неготинско село кој не почитувал судска наредба и се заканувал на мајката и братот

Приведен жител на неготинско село кој не почитувал судска наредба и се заканувал на мајката и братот

Неготино, 8 јуни 2024 (МИА) - Неготинец е лишен од слобода бидејќи не почитувал судска забрана и им...

ЗНМ: Онлајн малтретирањето и заканите кон Лепа Џундева и други новинарки се неприфатливи

ЗНМ: Онлајн малтретирањето и заканите кон Лепа Џундева и други новинарки се неприфатливи

Скопје, 6 јуни 2024 Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат н...

Москва се заканува со „последици“ за оштетување на системот за рано предупредување

Москва се заканува со „последици“ за оштетување на системот за рано предупредување

Москва, 3 јуни 2024 (МИА) - Москва им се закани на САД со „последици“ поради, како што го нарече, „м...

Кацарска: Трпам закани години наназад, имав и физички напад

Кацарска: Трпам закани години наназад, имав и физички напад

Скопје, 29 мај 2024 (МИА) – Претседателката на Уставниот суд Добрила Ка...

Премиерот на Грузија обвини неименуван еврокомесар за уцени и страшни закани

Премиерот на Грузија обвини неименуван еврокомесар за уцени и страшни закани

Тбилиси, 23 мај 2024 (МИА) - Грузискиот премиер Иракли Кобахидзе денеска обвини неименуван еврокомес...

Вербални закани кон претседателката на Уставниот суд Добрила Кацарска, случајот пријавен во полиција

Вербални закани кон претседателката на Уставниот суд Добрила Кацарска, случајот пријавен во полиција

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - Денеска напладне во близина на ТЦ „Рамстор“ во центарот на Скопје непозн...

Image

Остани поврзан