• понеделник, 17 јуни 2024
Груби: Спектакуларна победа на Европскиот фронт

Груби: Спектакуларна победа на Европскиот фронт

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Приврзаниците на ДУИ вечерва на плоштадот...

Груби: Гласовите на ДУИ во вториот круг ќе одат за онаа партија која ќе се заложи претседателот на државата да се избира во Собрание

Груби: Гласовите на ДУИ во вториот круг ќе одат за онаа партија која ќе се заложи претседателот на државата да се избира во Собрание

Скопје, 14 април 2024 (МИА) - Претседателот на државата во иднина да се избира во Собранието, ова е...

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски да каже дали го прифаќа условот на ДУИ за поддршка во вториот круг

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски да каже дали го прифаќа условот на ДУИ за поддршка во вториот круг

Скопје, 14 април 2024 Артан Груби го испорача условот на ДУИ, тој кажа дека услов за коалици...

ВРЕДИ: Додека Бујар Османи зборува за европски вредности, Артан Груби мести тендери

ВРЕДИ: Додека Бујар Османи зборува за европски вредности, Артан Груби мести тендери

Скопје, 5 април 2024 Сега кога веќе им се доближивме на претседателските и парламентарните и...

СПМ:  Доаѓа времето за одговорност на ДУИ за сите криминални злодела и узурпации кои ги изврши врз македонските граѓани и држава

СПМ: Доаѓа времето за одговорност на ДУИ за сите криминални злодела и узурпации кои ги изврши врз македонските граѓани и држава

Скопје, 20 февруари 2024 Социјалистичката партија на Македонија во барањето на Артан Груби...

Груби: Неделава ќе го имаме претседателскиот кандидат на ДУИ

Груби: Неделава ќе го имаме претседателскиот кандидат на ДУИ

Скопје, 19 февруари 2024 (МИА) - Демократската унија за интеграција неделава ќе го објави претседате...

Стоилковски: Лотарија за 13 месеци дава 19 милиони евра за апарати за коцкање

Стоилковски: Лотарија за 13 месеци дава 19 милиони евра за апарати за коцкање

Скопје, 7 февруари 2024 Почитувани, пријателот на Артан Груби, директорот на Лотарија Перпар...

Заедничка фотографија на Груби, Ахмети и Џафери по изборот на новата Влада

Заедничка фотографија на Груби, Ахмети и Џафери по изборот на новата Влада

Скопје, 28 јануари 2024 (МИА) - Министерот за политички систем и односи меѓу заедниците во техничкат...

Груби: Маричиќ ќе биде прв заменик на премиерот на Владата

Груби: Маричиќ ќе биде прв заменик на премиерот на Владата

Скопје, 24 јануари 2024 (МИА) - Првиот вицепремиер и министер за политички систем Артан Груби потврд...

Отворање Центар за трансплантација на хематопоетски матични клетки на Клиниката за хематологија

Отворање Центар за трансплантација на хематопоетски матични клетки на Клиниката за хематологија

Скопје, 25 јануари 2024 (МИА) - На Универзитетската клиника за хематоло...

Ковачевски: Груби беше конкретен и посочи кон Русија во однос на стратешките односи кај нас, тоа се факти кои сите ги знаат

Ковачевски: Груби беше конкретен и посочи кон Русија во однос на стратешките односи кај нас, тоа се факти кои сите ги знаат

Скопје, 23 јануари 2024 (МИА) - Првиот вицепремиер и министер за полити...

ВМРО-ДПМНЕ: Европскиот фронт издиша како пукнат балон

ВМРО-ДПМНЕ: Европскиот фронт издиша како пукнат балон

Скопје, 12 јануари 2024 Кочи Груби излета од патот, европскиот фронт ви издиша како пукнат...

Груби: Aнкетите велат дека европскиот фронт СДСМ-ДУИ-АА убедливо ќе победи на изборите на 8 мај

Груби: Aнкетите велат дека европскиот фронт СДСМ-ДУИ-АА убедливо ќе победи на изборите на 8 мај

Скопје, 12 јануари 2024 (МИА) - Aнкетите велат дека европскиот фронт СДСМ-ДУИ-Алијанса за Албанците...

Груби: Има хистерија кон ДУИ, немаме никаква врска со упадот во М-НАВ

Груби: Има хистерија кон ДУИ, немаме никаква врска со упадот во М-НАВ

Скопје, 11 јануари 2024 (МИА) - Првиот вицепремиер и министер за политички систем меѓу заедниците Ар...

Груби: Би било добро жена да е технички премиер

Груби: Би било добро жена да е технички премиер

Скопје, 27 ноември 2023 (МИА) - Следната недела на лидерска средба во Собранието ќе се одлучи дефини...

Image

Остани поврзан