• сабота, 25 мај 2024
МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 24 мај 2024 (МИА) – Вчера во 22:16 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 20:...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 24 ма 2024 (МИА) – Во Градскиот парк во Скопје, денеска во 00:10 часот полициски службеници од Единиц...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Р.(54) од Охрид, пор...

МВР-билтен

МВР-билтен

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - На 22.05.2024 во 21.20 часот во Охр...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - ОВР Струга поднесе кривична пријава против В.Т.(29) од селото Подмолје, општина Д...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Денеска (22.05.2024) во 03.00 часот на подрачјето на Центар во Скопје, п...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - На 18/19.05.2024 во периодот од 22.00 до 04.00 часот на подрачје...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - На 19.05.2024 во 00.20 часот на ул.„Охридска“ во Битола,  п...

Кривична против градоначалник за незаконско располагање со буџетски средства за време на избори 

Кривична против градоначалник за незаконско располагање со буџетски средства за време на избори 

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривич...

Кривична и истрага против вработена во СВР Скопје, измамувала граѓани за социјални станови

Кривична и истрага против вработена во СВР Скопје, измамувала граѓани за социјални станови

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - Одделот за внатрешна контрола, криминалисти...

МВР-билтен

МВР-билтен

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - На 17.05.2024 во 16.00 часот в...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - На 15.05.2024, полициски службеници од Полициската станица Штип го привеле П.И.(2...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професи...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - На 14.05.2024 во 16.30 часот во село Добрејци, струмичко, полициски службеници од...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - Во СВР Тетово вчера бил извршен службен разговор со А.К.(37) од Тетово. ...

Image

Остани поврзан