• вторник, 28 мај 2024
Интер му стави цена на Турам

Интер му стави цена на Турам

Милано, 11 април 2024 (МИА) - Интер ја анализира ситуацијата околу нивниот напаѓач Маркус Турам и е...

Интер две недели без Турам

Интер две недели без Турам

  Милано, 22 февруари 2024 (МИА) – Напаѓачот на лидерот во италијанското фудбалско прве...

Турам потпиша за Интер

Турам потпиша за Интер

Милано, 1 јули 2023 (МИА) – Откако му истече договорот со бундеслигашот Борусија од Менхенгладбах св...

Плукањето противнички играч ќе го чини Турам 40 илјади евра и суспензија на шест натпревари

Плукањето противнички играч ќе го чини Турам 40 илјади евра и суспензија на шест натпревари

Берлин, 22 декември 2020 (МИА) - Германскиот фудбалски сојуз му изрече ригорозна казна на Маркус Турам...

Image

Остани поврзан