• недела, 14 јули 2024
Ван Нистелрој се врати во Јунјатед како помошник на Тен Хаг

Ван Нистелрој се врати во Јунјатед како помошник на Тен Хаг

Манчестер, 11 јули 2024 (МИА) – Еден од најдобрите стрелци во историјата на Манчестер Јунајтед,...

Тен Хег го продолжи договорот со Манчестер јунајтед

Тен Хег го продолжи договорот со Манчестер јунајтед

Манчестер, 4 јули 2024 (МИА) - Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг, потпиша нов договор со...

Тен Хаг му поставил услов на Санчо за да потпише нов договор со Манчестер Јунајтед

Тен Хаг му поставил услов на Санчо за да потпише нов договор со Манчестер Јунајтед

Манчестер, 13 јуни 2024 (МИА) - Ерик Тен Хаг поставил одредени услови за Манчестер Јунајтед за да по...

Тен Хаг ќе остане во Јунајтед, но ќе има мал трансфер буџет

Тен Хаг ќе остане во Јунајтед, но ќе има мал трансфер буџет

Манчестер, 13 јуни 2024 (МИА) - Ерик тен Хаг ќе има многу ограничени финансиски ресурси за да работи...

Тен Хаг ќе продолжи како менаџер на Манчестер Јунајтед

Тен Хаг ќе продолжи како менаџер на Манчестер Јунајтед

Манчестер, 12 јуни 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг, ќе остане и следната...

Санчо подготвен да се врати во Манчестер Јунајтед под еден услов

Санчо подготвен да се врати во Манчестер Јунајтед под еден услов

Дортмунд, 3 јуни 2024 (МИА) - Џејден Санчо призна дека е подготвен да се врати во Манчестер Јунајтед...

Манчестер јунајтед ќе донесе одлука за Тен Хаг кога ќе се сумираат резултатите од сезоната

Манчестер јунајтед ќе донесе одлука за Тен Хаг кога ќе се сумираат резултатите од сезоната

Манчестер, 29 мај 2024 (МИА) - Иднината на тренерот Ерик тен Хаг во Манчестер јунајтед останува неиз...

Тен Хаг: Имаме одлична можност да освоиме втор трофеј за две години

Тен Хаг: Имаме одлична можност да освоиме втор трофеј за две години

Манчестер, 24 мај 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, верува дека неговиот т...

Манчестер Јунајтед одржа првични разговори со еден од кандидатите за замена на Тен Хаг

Манчестер Јунајтед одржа првични разговори со еден од кандидатите за замена на Тен Хаг

Манчестер, 24 мај 2024 (МИА) - Раководството на Манчестер Јунајтед активно работи на различни опции...

Раководството на Јунајтед веќе одлучило за иднината на Тен Хаг

Раководството на Јунајтед веќе одлучило за иднината на Тен Хаг

Манчестер, 22 мај 2024 (МИА) - Манчестер Јунајтед веќе донел одлука да се раздели со својот менаџер...

Тен Хаг ги потврди лошите вести за Манчестер Јунајтед

Тен Хаг ги потврди лошите вести за Манчестер Јунајтед

Манчестер, 17 мај 2024 (МИА) - Повредата на левиот бек, Лук Шо е покомплицирана од очекуваното и тој...

Тен Хаг им се заблагодари на навивачите: Ќе дадеме се од себе за да го освоиме ФА Купот

Тен Хаг им се заблагодари на навивачите: Ќе дадеме се од себе за да го освоиме ФА Купот

Манчестер, 16 мај 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик Тен Хаг изјави дека неговите иг...

Шансите Тен Хаг да остане во Јунајтед се 50:50

Шансите Тен Хаг да остане во Јунајтед се 50:50

  Манчестер, 15 мај 2024 (МИА) - Во моментов, шансите Ерик тен Хаг да го води Манчестер...

Тен Хаг по дебаклот со Кристал Палас: Ова е заслужен пораз

Тен Хаг по дебаклот со Кристал Палас: Ова е заслужен пораз

Лондон, 7 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг се осврна на синоќешниот вис...

Тен Хаг: Никој во Манчестер јунајтед освен Мурињо не ги доби играчите што ги сакаше

Тен Хаг: Никој во Манчестер јунајтед освен Мурињо не ги доби играчите што ги сакаше

Манчестер, 6 мај 2024 (МИА) – Тренерот Ерик тен Хаг одговори на споредбата што ја направи Жозе Мурињ...

Image

Остани поврзан