• среда, 19 јуни 2024
Редок случај: Родени слончиња-близнаци во Тајланд

Редок случај: Родени слончиња-близнаци во Тајланд

Бангкок, 14 јyни 2024 (МИА) - Азиска слоница чувана во средишен Тајланд, роди близнаци - машко и жен...

На Тајланд топлотниот бран усмрти над 60 луѓе

На Тајланд топлотниот бран усмрти над 60 луѓе

Бангкок, 10 мај 2024 (МИА) – Најмалку 61 човек починаа во повеќе неделниот топлотен бран што го пого...

На Тајланд годинава од топлотен удар починаа над 30 луѓе

На Тајланд годинава од топлотен удар починаа над 30 луѓе

Бангкок, 25 април 2024 (МИА) – Во главниот град на Тајланд, Бангкок денеска е издадено ново предупре...

Тајланд сака да биде домаќин на трка во Формула 1

Тајланд сака да биде домаќин на трка во Формула 1

  Банкок, 23 април 2024 (МИА) – Тајланд сака да биде домаќин на трка во Формула 1, изја...

Тајландскиот суд ја прифати за разгледување петицијата за распуштање на партијата „Продолжуваме напред“

Тајландскиот суд ја прифати за разгледување петицијата за распуштање на партијата „Продолжуваме напред“

Бангкок, 3 април 2024 (МИА) - Уставниот суд на Тајланд денеска ја прифати за разгледување жалбата на...

Тајланд воведува данок за богатите пензионери од Западот

Тајланд воведува данок за богатите пензионери од Западот

Бангкок, 29 март 2024 (МИА) - Според новиот тајландски даночен закон, сите даночни резидентни кои ги...

Тајланд испрати хуманитарна помош во Мјанмар

Тајланд испрати хуманитарна помош во Мјанмар

Бангкок, 25 март 2024 (МИА) – Тајланд денеска испрати десет камиони хуманитарна помош во Мјанмар. По...

Тајланд и Кина ги укинуваат визите за своите граѓани

Тајланд и Кина ги укинуваат визите за своите граѓани

Пекинг, 28 јануари 2024 (МИА) - Тајланд и Кина се договорија да ги укинат визите за своите државјани...

Поранешен тајландски војник на својата свадба пукал во невестата и нејзините роднини, по што се самоубил

Поранешен тајландски војник на својата свадба пукал во невестата и нејзините роднини, по што се самоубил

Бангкок, 27 ноември 2023 (МИА) - Поранешен тајландски војник пукал во својата невеста и уште три лиц...

Опасен радиоактивн материјал украден во Тајланд

Опасен радиоактивн материјал украден во Тајланд

Бангкок, 16 март 2023 (МИА)

Момчето кое го преживеа спасувањето од тајландската пештера почина во Британија

Момчето кое го преживеа спасувањето од тајландската пештера почина во Британија

Лондон, 15 февруари 2923 (МИА) - Едно од 12-те момчиња спасени...

Најмалку еден човек загина при напад врз полициски комплекс во Тајланд

Најмалку еден човек загина при напад врз полициски комплекс во Тајланд

Бангкок, 22 ноември 2022 (МИА) - Најмалку едно лице загина денеска во експлозија на бомба во полициски...

Милијардерка од Тајланд го купи „Мис универзум“ за 20 милиони долари

Милијардерка од Тајланд го купи „Мис универзум“ за 20 милиони долари

Бангкок, 2

Тајландскиот напаѓач кој уби 34 лица, меѓу кои сопругата и детето, се самоубил по нападот во градинка

Тајландскиот напаѓач кој уби 34 лица, меѓу кои сопругата и детето, се самоубил по нападот во градинка

Бангкок, 6 октомври 2022 (МИА) - Напаѓачот кој денеска уби најмалку 34 лица, меѓу кои и деца во градинк...

Најмалку 31 загинат во престрелка во Тајланд

Најмалку 31 загинат во престрелка во Тајланд

Банкок, 6 октомври 2022 (МИА) - Најмалку 31...

Image

Остани поврзан