• вторник, 18 јуни 2024
Тен Хаг му поставил услов на Санчо за да потпише нов договор со Манчестер Јунајтед

Тен Хаг му поставил услов на Санчо за да потпише нов договор со Манчестер Јунајтед

Манчестер, 13 јуни 2024 (МИА) - Ерик Тен Хаг поставил одредени услови за Манчестер Јунајтед за да по...

Борусија нема шанси да го задржи Санчо

Борусија нема шанси да го задржи Санчо

Дортмунд, 11 јуни 2024 (МИА) - Германскиот прволигаш Борусија Дортмунд нема шанси да го задржи Џејде...

Манчестер Јунајтед подготвен да го продаде Санчо

Манчестер Јунајтед подготвен да го продаде Санчо

Манчестер, 10 јуни 2024 (МИА) - Манчестер Јунајтед е подготвен да се раздели со Џејден Санчо за сума...

Санчо подготвен да се врати во Манчестер Јунајтед под еден услов

Санчо подготвен да се врати во Манчестер Јунајтед под еден услов

Дортмунд, 3 јуни 2024 (МИА) - Џејден Санчо призна дека е подготвен да се врати во Манчестер Јунајтед...

Кел: Сакаме Санчо да остане во Борусија

Кел: Сакаме Санчо да остане во Борусија

Дортмунд, 5 мај 2024 (МИА) - Спортскиот директор на Борусија, Себастијан Кел изјави дека би сакал ан...

Тен Хаг: Го гледам Санчо и знам дека е фантастичен фудбалер, но тоа не е проблемот

Тен Хаг: Го гледам Санчо и знам дека е фантастичен фудбалер, но тоа не е проблемот

Манчестер, 19 април 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик Тен Хаг, призна дека ги гледа...

Санчо со два услови да се врати во Манчестер Јунајтед

Санчо со два услови да се врати во Манчестер Јунајтед

Дортмунд, 17 април 2024 (МИА) - Џејден Санчо има два услови да заигра одново во Манчестер Јунајтед п...

Борусија е подготвена за Санчо да му плати 35 милиони евра на Манчестер јунајтед

Борусија е подготвена за Санчо да му плати 35 милиони евра на Манчестер јунајтед

Дортмунд, 19 март 2024 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо, кој е...

Санчо не се враќа на „Олд Трафорд“, Манчестер Јунајтед ќе загуби околу 40 милиони фунти

Санчо не се враќа на „Олд Трафорд“, Манчестер Јунајтед ќе загуби околу 40 милиони фунти

Манчестер, 15 март 2024 (МИА) - Џејден Санчо најверојатно нема да се врати во Манчестер Јунајтед, ос...

Официјално: Санчо на позајмица во Борусија до крајот на сезоната

Официјално: Санчо на позајмица во Борусија до крајот на сезоната

Манчестер, 11 јануари 2024 (МИА) - Џејдон Санчо премина во Борусија Дортмунд на позајмица од Манчест...

Санчо утре се враќа во Борусија, договорена позајмица

Санчо утре се враќа во Борусија, договорена позајмица

Дортмунд, 4 јануари 2024 (МИА) - Џејдон Санчо утре ќе се приклучи на Борусија Дортмунд, објави „Билд...

Преговорите меѓу Манчестер јунајтед и Борусија околу Санчо се во одлучувачка фаза

Преговорите меѓу Манчестер јунајтед и Борусија околу Санчо се во одлучувачка фаза

Манчестер, 3 јануари 2024 (МИА) - Крилниот напаѓач на Манчестер јунајтед, Џејдон Санчо е блиску до в...

Манчестер јунајтед може да го раскине договорот со Санчо доколку не успее да го продаде

Манчестер јунајтед може да го раскине договорот со Санчо доколку не успее да го продаде

Лондон, 20 декември 2023 (МИА) - Манчестер јунајтед може да го раскине договорот со Џејдон Санчо, об...

Јувентус е подготвен да го позајми Санчо во јануари

Јувентус е подготвен да го позајми Санчо во јануари

Торино, 8 октомври 2023 (МИА) - Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Џејдон Санчо може да...

Два клуба од Премиер лигата подготвени да го купат Санчо

Два клуба од Премиер лигата подготвени да го купат Санчо

Лондон, 27 септември 2023 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Џејдон Санчо мож...

Image

Остани поврзан