• среда, 19 јуни 2024
Мијатовиќ: Реал треба да го продолжи договорот со Лука Модриќ

Мијатовиќ: Реал треба да го продолжи договорот со Лука Модриќ

Мадрид, 24 април 2024 (МИА) - Поранешниот напаѓач на Реал Мадрид, Предраг Мијатовиќ денеска изјави д...

Комесарката Мијатовиќ упати писмо до Собранието и бара носење на легислативата за признавање на трансродовите лица

Комесарката Мијатовиќ упати писмо до Собранието и бара носење на легислативата за признавање на трансродовите лица

Скопје, 7 јули 2023 (МИА) - Комесарката за човекови права на Советот на Европа Дуња Мијатовиќ упати...

Османи во Стразбур на средби со Мијатовиќ и Пејчиновиќ-Буриќ

Османи во Стразбур на средби со Мијатовиќ и Пејчиновиќ-Буриќ

Скопје, 5 јули 2023 (МИА) - Шефот на дипломатијата Бујар Османи, денеска во Стразбур оствари средби...

Мијатовиќ: Јовиќ не е подготвен да успее во Реал

Мијатовиќ: Јовиќ не е подготвен да успее во Реал

Мадрид, 11 јуни 2020 (МИА) - Поранешниот напаѓач на Реал Мадрид, Предраг Мијатовиќ го сподели своето ми...

Дуња Мијатовиќ: Слободното и квалитетно новинарство е предност на демократијата

Дуња Мијатовиќ: Слободното и квалитетно новинарство е предност на демократијата

Стразбур, 30 април 2020 (МИА) – Во пресрет на 3 мај, Светскиот ден на слободата на печатот, највисоките...

Image

Остани поврзан