• среда, 19 јуни 2024
Ливерпул две недели без повредениот Жота

Ливерпул две недели без повредениот Жота

  Ливерпул, 23 април 2024 (МИА) – Претендентот за титулата во англиското првенство Ливе...

Ливерпул уште посилен влегува во крајот на сезоната: Жота, Трент и Алисон се вратија на тренинзите

Ливерпул уште посилен влегува во крајот на сезоната: Жота, Трент и Алисон се вратија на тренинзите

Ливерпул, 10 април 2024 (МИА) - Фудбалерите на Ливерпул во следните месец и половина ќе се борат за...

Жота надвор од терените два месеца

Жота надвор од терените два месеца

Ливерпул, 19 февруари 2024 (МИА) – Фудбалерот на Ливерпул, Диого Жота се повреди и ќе биде надвор од...

Жота: Реал ќе биде сериозен тест за Ливерпул

Жота: Реал ќе биде сериозен тест за Ливерпул

Мадрид, 6 април 2021 (МИА) – Фудбалерот на Ливерпул, Диого Жота ги сподели своите очекувања за натпрева...

Официјално: Жота на „Енфилд“ во следните 5 години

Официјално: Жота на „Енфилд“ во следните 5 години

Ливерпул, 20 септември 2020 (МИА) - Ливерпул го комплетираше трансферот на Диого Жота, кој потпиша за 5...

Еспирито Санто потврди: Жота оди во Ливерпул

Еспирито Санто потврди: Жота оди во Ливерпул

Вулверхемптон, 19 септември 2020 (МИА) - Менаџерот на Вулверхемптон, Нуно Еспирито Санто го потврди тра...

Вулверхемптон за рекордни 40 милиони евра го купи Силва од Порто

Вулверхемптон за рекордни 40 милиони евра го купи Силва од Порто

Лисабон, 5 септември 2020 (МИА) - Напаѓачот на Порто, Фабио Силва ќе ја продолжи кариерата во Премиер л...

Јунајтед погледнува кон една од ѕвездите на „волците“

Јунајтед погледнува кон една од ѕвездите на „волците“

Манчестер, 22 февруари 2020 (МИА) - Тимот на Манчестер Јунајтед е заинтересиран за португалскиот напаѓа...

Image

Остани поврзан