• среда, 17 јули 2024
Спировски нов фудбалер на Струга

Спировски нов фудбалер на Струга

Струга, 1 јули 2024 (МИА) – Шампионот Струга го промовираше денеска во свое ново засилување за с...

Теодосиќ уште една сезона во Црвена ѕвезда

Теодосиќ уште една сезона во Црвена ѕвезда

Белград, 13. јуни 2024 (МИА) – Кошаркарот на Црвена ѕвезда, Милош Теодосиќ денеска го продолжи д...

ЕВРО2024: Наградниот фонд остана непроменет на 331 милиони евра

ЕВРО2024: Наградниот фонд остана непроменет на 331 милиони евра

Берлин, 10 јуни 2024 (МИА) – Наградниот фонд за Европското фудбалско првенство кое од 14 јуни до...

Спалети: Учеството на ЕП 2024 како актуелен шампион е предност

Спалети: Учеството на ЕП 2024 како актуелен шампион е предност

Берлин, 10 јуни 2024 (МИА) - Селекторот на италијанската репрезентација Лучано Спалети одговараше на...

Француски тинејџер ќе биде прво засилување на Баер Леверкузен

Француски тинејџер ќе биде прво засилување на Баер Леверкузен

Париз, 7 јуни 2024 (МИА) – Германскиот фудбалски првак Баер Леверкузен е на чекор да го донесе в...

Виничкиот кикбоксер Лука Змејкоски стана балкански шампион

Виничкиот кикбоксер Лука Змејкоски стана балкански шампион

Виница, 3 јуни 2024 (МИА) – Петнаесетгодишниот Лука Змејкоски, член на кикбокс клубот „Лидер“ од Вин...

Женската екипа на Вардар е шампион во М-18 кошаркарската лига

Женската екипа на Вардар е шампион во М-18 кошаркарската лига

Делчево, 3 јуни 2024 (МИА) - Екипата на Вардар го освои првото место во финалниот меч од М-18 лигата...

Љуботен е шампион во Првата ЖФЛ за сезоната 2023/24

Љуботен е шампион во Првата ЖФЛ за сезоната 2023/24

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Екипата на ЖФК Љуботен и официјално е шампион во Првата женска фудбалска...

Ќатип Османи нов тренер на шампионот Струга

Ќатип Османи нов тренер на шампионот Струга

  Струга, 29 мај 2024 (МИА) – Македонскиот фудбалски шампион Струга го назначи денеска...

Манчестер сити четврти пат по ред шампион на Англија

Манчестер сити четврти пат по ред шампион на Англија

Манчестер, 19 мај 2024 (МИА) - Манчестер сити е шампион на Англија во сезоната 2023/24. 

Баер закажа прослава за 26 мај

Баер закажа прослава за 26 мај

  Леверкузен, 6 мај 2024 (МИА) – Германскиот фудбалски шампион Баер Леверкузен заедно с...

Роналдо му ја честита титулата на Спортинг

Роналдо му ја честита титулата на Спортинг

Лисабон, 6 мај 2024 (МИА) – Илјадници навивачи на Спортинг се собраа во главниот град Лисабон и...

Лестер се врати во Премиер лигата

Лестер се врати во Премиер лигата

  Лондон, 27 април 2024 (МИА) – Фудбалерите на Лестер Сити се враќаат во англиската Пре...

Крива Паланка есенски шампион во македонското пингпонгарско првенство

Крива Паланка есенски шампион во македонското пингпонгарско првенство

Скопје, 15 ноември 2023 (МИА) - Екипата на Крива Паланка без ниту еден пораз е есенски шампион во пи...

Лас Вегас вторпат по ред шампион на женската НБА

Лас Вегас вторпат по ред шампион на женската НБА

Њујорк, 19 октомври 2023 (МИА) – Кошаркарките на Лас Вегас го победија тимот на Њујорк со 70:69 ноќе...

Image

Остани поврзан