• вторник, 23 јули 2024
Нарoдната банка втора година по ред го поддржува нашиот тим за учество на Меѓународната економска олимпијада

Нарoдната банка втора година по ред го поддржува нашиот тим за учество на Меѓународната економска олимпијада

Скопје, 19 јули 2024  Јакнењето на финансиската писменост на населението во нашата земј...

Расте интересот за стручно образование во Струга

Расте интересот за стручно образование во Струга

Струга, 16 јули 2024 (МИА) - Интересот за стручно образование во струшките средни училишта секоја го...

Јанчев: Бесплатен оброк за ученици од прво до петто одделение и од септември

Јанчев: Бесплатен оброк за ученици од прво до петто одделение и од септември

Кавадарци, 15 јули 2024 (МИА) - Проектот „Бесплатен оброк за секое дете“, што ги опфаќа учениците од...

Општина Кочани додели награди за најдобрите ученици во изминатата учебна година

Општина Кочани додели награди за најдобрите ученици во изминатата учебна година

Кочани, 11 јули 2024 (МИА) – По повод Петровден – празникот на градот, педесетина ученици од основни...

Прашалник од МОН до наставниците и јавноста дали да има пролетен распуст во учебната 2024-2025 година

Прашалник од МОН до наставниците и јавноста дали да има пролетен распуст во учебната 2024-2025 година

Скопје, 10 јули 2024 (МИА) - Министерството за образование и наука ќе ги консултира училиштата и&nbs...

Рокот за приговори од државната матура истекува денеска во 14 часот, ДИЦ ќе ги реши до 16 јули

Рокот за приговори од државната матура истекува денеска во 14 часот, ДИЦ ќе ги реши до 16 јули

Скопје, 9 јули 2024 (МИА) – Во 14 часот денеска истекува рокот за приговори од матурантите кои се не...

Продолжува исплатата на неисплатената финансиска поддршка за основци и средношколци

Продолжува исплатата на неисплатената финансиска поддршка за основци и средношколци

Скопје, 9 јули 2024 (МИА) - Министерството за образование и наука инфор...

Министрите Јаневска и Андоновски на средба со Британски совет за развој на дигитални вештини кај учениците

Министрите Јаневска и Андоновски на средба со Британски совет за развој на дигитални вештини кај учениците

Скопје, 2 јули 2024 (МИА) -  Британскиот совет ќе продолжи да ги поддржува заложбите на Владата...

Митева: МОН на над 100.000 основци и средношколци ќе им исплати парична помош за 4 месеци

Митева: МОН на над 100.000 основци и средношколци ќе им исплати парична помош за 4 месеци

Скопје, 2 јули 2024 Почитувани претставници на медиумите, почитувани граѓани, Владат...

Завршен настан ,,Ајде да се дружиме

Завршен настан ,,Ајде да се дружиме" во Берово

Берово, 21 јуни 2024 (МИА) - На плоштадот во Берово синоќа беше одржан музички настан по повод крајо...

Градоначалникот Ѓорѓиевски организираше забава за учениците со попреченост од Кисела Вода

Градоначалникот Ѓорѓиевски организираше забава за учениците со попреченост од Кисела Вода

Скопје, 20 јуни 2024 Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски синоќа, заедно со својата сопруга и дел...

Церемонија на свечено менување на државното знаме во Кабинетот на Претседателот

Церемонија на свечено менување на државното знаме во Кабинетот на Претседателот

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - На платото пред Кабинетот на Претседателот во вила Водно денеска беше о...

Годишна завршна изложба на учениците од средното уметничко училиште „Лазар Личеноски“

Годишна завршна изложба на учениците од средното уметничко училиште „Лазар Личеноски“

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - Средното уметничко училиште „Лазар Личеноски“ - Скопје вечер во 21 часо...

МОН со препорака за скратени часови и со насоки за заштита на учениците од високите температури

МОН со препорака за скратени часови и со насоки за заштита на учениците од високите температури

Скопје, 12 јуни 2024 (МИА) - Основните училишта да продолжат да ја реал...

Ученици од кумановското средно училиште „Перо Наков“ се обучуваат за ткаење

Ученици од кумановското средно училиште „Перо Наков“ се обучуваат за ткаење

Куманово, 10 јуни 2024 (МИА) - Ученици од кумановското средно стручно училиште „Перо Наков“ се обучу...

Image

Остани поврзан