• среда, 19 јуни 2024
Наришкин: Следните услови за мир во Украина ќе бидат потешки

Наришкин: Следните услови за мир во Украина ќе бидат потешки

Москва, 17 јуни 2024 (МИА) - Доколку сегашните мировни предлози на рускиот претседател Владимир Пути...

Подољак: Украина нема да ги прифати условите на Путин за почеток на мировните преговори

Подољак: Украина нема да ги прифати условите на Путин за почеток на мировните преговори

Киев, 14 јуни 2024 (МИА) - Украина нема да ги прифати условите за почеток на преговорите за прекин н...

Германска влада: Украина ги исполнува условите да преговара за пристапување во ЕУ

Германска влада: Украина ги исполнува условите да преговара за пристапување во ЕУ

Берлин, 30 мај 2024 (МИА) - Германската влада соопшти дека Украина ги исполнила условите за реформи...

Ливерпул ќе му понуди подобрен договор на Бредли

Ливерпул ќе му понуди подобрен договор на Бредли

Ливерпул, 30 мај 2024 (МИА) - Дефанзивецот на Ливерпул Конор Бредли може да потпише нов договор....

Сончево, попладне со услови за краткотраен пороен дожд

Сончево, попладне со услови за краткотраен пороен дожд

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) – Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, ќе дува сл...

Во тек неколку проекти на општина Дебар за подобри услови за граѓаните

Во тек неколку проекти на општина Дебар за подобри услови за граѓаните

Дебар, 21 мај 2024 (МИА) - Во насока на подобрување на условите за живот и создавање соодветен прост...

Димитриевски ги изнесе условите на ЗНАМ за формирање на идна влада

Димитриевски ги изнесе условите на ЗНАМ за формирање на идна влада

Скопје, 30 април 2024 (МИА) — Претседателот на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриев...

Сончево, попладне со услови за краткотраен дожд

Сончево, попладне со услови за краткотраен дожд

Скопје, 24 април 2024 (МИА) – Времето денеска е сончево со мала до умерена облачност. Попладне намес...

За победа во прв круг потребни 907.159 гласови, во вториот 362.864

За победа во прв круг потребни 907.159 гласови, во вториот 362.864

Скопје, 24 април 2024 (МИА) – Во земјава денеска се одржува првиот круг...

Коњуфца оптимист за зачленувањето на Косово во СЕ: Поставувањето нови услови би било нечесно

Коњуфца оптимист за зачленувањето на Косово во СЕ: Поставувањето нови услови би било нечесно

Приштина, 16 април 2024 (МИА) – Претседателот на Собранието на Косово, Глаук Коњуфца изрази оптимиза...

Хаарец: Хамас даде контрапредлог за договорот за размена на заложници и затвореници

Хаарец: Хамас даде контрапредлог за договорот за размена на заложници и затвореници

Ерусалим, 15 април 2024 (МИА) - Палестинското милитантно движење Хамас им даде на преговарачите конт...

Ислам Абази: Условите во новите простории за работа се далеку подобри

Ислам Абази: Условите во новите простории за работа се далеку подобри

Скопје, 1 март 2024 (МИА) – Имаме далеку подобри услови за непречено функционирање во зграда и безбе...

Сообраќајот во зимски услови, по претежно суви коловози

Сообраќајот во зимски услови, по претежно суви коловози

Скопје, 10 февуари 2024 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози...

Нетанјаху: Има и неприфатливи услови за ослободување на заложниците

Нетанјаху: Има и неприфатливи услови за ослободување на заложниците

Тел Авив, 29 јануари 2024 (МИА) - Кабинетот на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху издаде соопште...

Кризната состојба во КПД „Идризово“ ќе трае додека не се вработат нови затворски полицајци, вели директорот Јовановски

Кризната состојба во КПД „Идризово“ ќе трае додека не се вработат нови затворски полицајци, вели директорот Јовановски

Скопје, 22 јануари 2023 (МИА) – Додека трае приправничкиот стаж на големиот број на затворски полица...

Image

Остани поврзан