• среда, 19 јуни 2024
Новости на „Гугл“ за „Андроид“

Новости на „Гугл“ за „Андроид“

Лос Анџелес, 16 мај 2024 (МИА) - Кражбата на мобилни телефони e голем проблем, пa затоа „Гугл“ најав...

„Шаоми“ ја претстави новата серија паметни телефони

„Шаоми“ ја претстави новата серија паметни телефони

Барселона, 30 април 2024 (МИА) - Со новата серија паметни телефони „Шаоми 14“, кинескиот технолошки...

Народниот правобранител со бесплатна телефонска линија за пријавување повреда на избирачко право

Народниот правобранител со бесплатна телефонска линија за пријавување повреда на избирачко право

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Во канцеларијата на Народниот правобранит...

Надградени „Нокија“ телефони со копчиња

Надградени „Нокија“ телефони со копчиња

Хелсинки, 11 април 2024 (МИА) - Финскиот производител „ХМД“ во понудите има повеќе видови мобилни те...

Разговорите по телефон благотворни за расположението на повозрасните лица

Разговорите по телефон благотворни за расположението на повозрасните лица

Лондон, 6 февруари 2024 (МИА) - Психолошката поддршка кон постарите луѓе преку теле...

Десет милиони Австралијанци останаа без телефонски и интернет врски

Десет милиони Австралијанци останаа без телефонски и интернет врски

Сиднеј, 8 ноември 2023 (МИА) – Десет милиони Австралијци денеска останаа без мобилни и интернет услу...

Газа повторно оставена без интернет и телефонски услуги

Газа повторно оставена без интернет и телефонски услуги

Газа, 1 ноември 2023 (МИА) - Интернетот и телефонските мрежи денеска се во целосен прекин во Појасот...

Ватсап наредниве недели овозможува два профила на еден телефон

Ватсап наредниве недели овозможува два профила на еден телефон

Лос Анџелес, 20 октомври 2023 (МИА) - За луѓето кои имаат приватен и деловен профил на „Ватсап“ или...

Папата Франциск ја прекина неделната аудиенција за да одговори на телефонски повик

Папата Франциск ја прекина неделната аудиенција за да одговори на телефонски повик

Рим, 17 мај 2023 (МИА) - Папата Франциск денеска ја прекина својата нед...

Психолози им ги одзеле телефоните на деца на осум часа, па се шокирале од нивното однесување

Психолози им ги одзеле телефоните на деца на осум часа, па се шокирале од нивното однесување

9 мај 2023 Индекс...

Пинк не ѝ дозволува на ќерка ѝ да има телефон

Пинк не ѝ дозволува на ќерка ѝ да има телефон

Лос Анџелес, 20 март 2023 (МИА) -

Подробности за новиот „Виво х флип“ паметен телефон

Подробности за новиот „Виво х флип“ паметен телефон

Лос Анџелес, 9 март 2023 (МИА) -

Ангела Меркел цел на руските „шегаџии“ со телефонски местенки

Ангела Меркел цел на руските „шегаџии“ со телефонски местенки

Лос Анџелес, 20...

Телефонските говорници во Њујорк заминуваат во историјата

Телефонските говорници во Њујорк заминуваат во историјата

Њујорк, ...

„Самсунг“ патентираше телефон во облик на буквата ’Г‘

„Самсунг“ патентираше телефон во облик на буквата ’Г‘

Сеул, 8 март 2022 (МИА) - „Самсунг“ патентираше дизајн на паметен телефон со облик на буквата ’Г‘, со е...

Image

Остани поврзан