• вторник, 18 јуни 2024
Апелацискиот суд во Њујорк го одби барањето на Трамп за укинување на забраната за јавен говор

Апелацискиот суд во Њујорк го одби барањето на Трамп за укинување на забраната за јавен говор

Вашингтон, 18 јуни 2024 (МИА) - Апелациониот суд во Њујорк денеска го отфрли барањето на Доналд Трам...

Случајот против Гершкович ќе се води зад затворени врати

Случајот против Гершкович ќе се води зад затворени врати

Москва, 17 јуни 2024 (МИА) - Случајот во Русија против приведениот американски новинар Еван Гершкови...

Израелскиот суд ја продолжи забраната за Ал Џезира

Израелскиот суд ја продолжи забраната за Ал Џезира

Ерусалим, 14 јуни 2024 (МИА) - Израелски суд го потврди и го продолжи за 35 дена затворањето на теле...

Руските обвинители го проследи случајот на Гершкович до судот, обвинувајќи го дека работи за ЦИА

Руските обвинители го проследи случајот на Гершкович до судот, обвинувајќи го дека работи за ЦИА

Москва, 13 јуни 2024 (МИА) - Руските обвинители го проследија случајот на притворениот американски н...

Убијците на познат холандски новинар осудени на казна затвор до 28 години

Убијците на познат холандски новинар осудени на казна затвор до 28 години

Амстердам, 12 јуни 2024 (МИА) - Холандскиот суд осуди денеска тројца мажи на казна затвор до 28 годи...

Судот запре аукција на Златната топка на Марадона

Судот запре аукција на Златната топка на Марадона

    Париз, 6 јуни 2024 (МИА) – Францускиот суд ја усвои жалбата на наследн...

Израелскиот суд ја потврди одлуката за забрана на Ал Џезира до 8 јуни

Израелскиот суд ја потврди одлуката за забрана на Ал Џезира до 8 јуни

Ерусалим, 5 јуни 2024 (МИА) - Израелскиот суд денеска ја потврди одлуката за забрана за работа на ка...

Шпански суд: УЕФА да престане да се спротивставува на Суперлигата

Шпански суд: УЕФА да престане да се спротивставува на Суперлигата

Мадрид, 27 мај 2024 (МИА) - Шпанскиот суд им нареди на Меѓународната фудбалска федерација и Европска...

Доналд Трамп најави правни мерки против автори на филм за неговиот живот

Доналд Трамп најави правни мерки против автори на филм за неговиот живот

Кан, 21 мај 2024 (МИА) - Новиот филм за Доналд Трамп, „Приправник“ (The Apprentice) вчера ј...

Жителите на прилепски Оревоец со иницијативи и претставки до судовите за ископот на „Бехтел и Енка“

Жителите на прилепски Оревоец со иницијативи и претставки до судовите за ископот на „Бехтел и Енка“

Прилеп, 20 мај 2024 (МИА) - Жителите на прилепски Оревоец од прилепскио...

Асанж ќе може да се жали против екстрадицијата во САД

Асанж ќе може да се жали против екстрадицијата во САД

Лондон, 20 мај 2024 (МИА) - Високиот суд во Лондон денеска му одобри на основачот на Викиликс, Џулиј...

Судот во Лондон утре ќе одлучува за екстрадицијата на Асанж во Америка

Судот во Лондон утре ќе одлучува за екстрадицијата на Асанж во Америка

Лондон, 19 мај 2024 (МИА) - Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж утре ќе дознае дали е изгубена него...

Напаѓачот на Фицо призна вина

Напаѓачот на Фицо призна вина

Братислава, 18 мај 2024 (МИА) – Осомничениот за нападот врз словенечкиот премиер Јурај Цинтула денес...

Словачкото обвинителство побара притвор за напаѓачот на премиерот Фицо, судот за тоа ќе одлучува утре

Словачкото обвинителство побара притвор за напаѓачот на премиерот Фицо, судот за тоа ќе одлучува утре

Братислава, 17 мај 2024 (МИА) - Судијата на Специјализираниот кривичен суд во Словачка утре ќе донес...

Управен суд расправаше по тужбата на решението за прегласувње во ИМ 1202 во Крушево

Управен суд расправаше по тужбата на решението за прегласувње во ИМ 1202 во Крушево

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Управниот суд на јавна седница денеска расправаше по тужбата од Коалициј...

Image

Остани поврзан