• вторник, 23 јули 2024
Поранешниот фудбалер и селектор на Бразил, Дукга доживеа тешка сообраќајна несреќа

Поранешниот фудбалер и селектор на Бразил, Дукга доживеа тешка сообраќајна несреќа

Коритиба, 14 јули 2024 (МИА) - Легендарниот бразилски фудбалер и селектор, Карлос Дунга доживеа тешк...

Македонска државјанка загина, а уште три се повредени во сообраќајна несреќа во северниот дел на Грција

Македонска државјанка загина, а уште три се повредени во сообраќајна несреќа во северниот дел на Грција

Атина, 21 јуни 2024 (МИА) – Македонска државјанка загина, а уште три се...

Мечка усмртена од возило на патот Гостивар - Охрид

Мечка усмртена од возило на патот Гостивар - Охрид

Скопје, 19 јуни 2024 (МИА) - Мечка е усмртена откако во неа изутрина удрило возило на патниот правец...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 9 јуни 2024 (МИА) - Синоќа во 20.40 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата...

Тешко повредени двајца млади од неготинско Тремник во сообраќајна несреќа

Тешко повредени двајца млади од неготинско Тремник во сообраќајна несреќа

Неготино, 9 јуни 2024 (МИА) - Двајца млади од неготинско Тремник синоќа се здобиле со тешки телесни...

Поранешниот НБА кошаркар Дру Гордон загина во сообраќајна несреќа

Поранешниот НБА кошаркар Дру Гордон загина во сообраќајна несреќа

Портланд, 31 мај 2024 (МИА) – Поранешниот НБА центар Дру Гордон (33) загина во четвртокот во соо...

Лончар: Во несреќата кај Младеновац во Ургентниот центар примени 39 лица, шестмина задржани, еден починат

Лончар: Во несреќата кај Младеновац во Ургентниот центар примени 39 лица, шестмина задржани, еден починат

Белград, 29 мај 2024 (МИА) - Српскиот министер за здравство на Златибор...

Судар на автобус со патнички автомобил кај Мали Пожаревац - возачот загина, повеќе од 30 повредени (ДПЛ)

Судар на автобус со патнички автомобил кај Мали Пожаревац - возачот загина, повеќе од 30 повредени (ДПЛ)

Белград, 29 мај 2024 (МИА) - Во судир меѓу автобус и патнички автомобил...

Едно лице загина, а 30 се повредени во сообраќајна несреќа во Србија

Едно лице загина, а 30 се повредени во сообраќајна несреќа во Србија

Белград, 29 мај 2024 (МИА) – Едно лице загина, а 30 се повредени во судир на автомобил и автобус во...

Возило излетало од коловозот на патот Македонска Каменица - Виница, возачот починал, а сопатникот тешко повреден

Возило излетало од коловозот на патот Македонска Каменица - Виница, возачот починал, а сопатникот тешко повреден

Скопје, 9 мај 2024 (МИА) - Патничко возило „фолксваген тигуан“ со делчевски регистарски ознаки, упра...

Едно лице го загуби животот во сообраќајна несреќа на патот Тетово-Попова Шапка

Едно лице го загуби животот во сообраќајна несреќа на патот Тетово-Попова Шапка

Тетово, 7 април 2024 (МИА) – Поради излетување од коловозната лента маж на возраст од 80 години го и...

Осуммина загинати во сообраќајна несреќа во Албанија

Осуммина загинати во сообраќајна несреќа во Албанија

Тирана, 2 април 2024 (МИА) - Осум лица, од кои седум илегални мигранти, загинаа денеска во сообраќај...

Тројца загинати во сообраќајна несреќа во Кичево

Тројца загинати во сообраќајна несреќа во Кичево

Охрид, 29 март 2024 (МИА) – Три лица загинаа во сообраќајна несреќа што денеска се случи на излезот...

Над 20 луѓе повредени во сообраќајна несреќа во Германија

Над 20 луѓе повредени во сообраќајна несреќа во Германија

Берлин, 29 март 2024 (МИА) – Најмалку 21 човек се повредени откако автобус излета од патот и се прев...

Најмалку шест загинати, 32 ранети во сообраќајка во Авганистан

Најмалку шест загинати, 32 ранети во сообраќајка во Авганистан

Исламабад, 6 март 2024 (МИА) - Најмалку шест лица загинаа во сообраќајна несреќа во централната авга...

Image

Остани поврзан