• сабота, 25 мај 2024
При контрола во угостителски објекти во Скопје пронајдена дрога, приведени девет лица

При контрола во угостителски објекти во Скопје пронајдена дрога, приведени девет лица

Скопје, 25 мај 2024 (МИА) - Полициските службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скоп...

Викендов променливо облачно, наместа нестабилно со дожд и грмежи

Викендов променливо облачно, наместа нестабилно со дожд и грмежи

Скопје, 24 мај 2024 (МИА) - Променливо облачно време ќе преовладува во деновите од викенд, наместа н...

Санкционирани 106 возачи на територијата на Скопје

Санкционирани 106 возачи на територијата на Скопје

Скопје, 24 мај 2024 (МИА) - Секторот за внатрешни работи Скопје вчера продолжи со контролите во обла...

Атанасовска за МИА: Нема веќе машки и женски професии, жени има и во столарството

Атанасовска за МИА: Нема веќе машки и женски професии, жени има и во столарството

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Нема веќе машки, женски професии, жени има веќе и во столарството. Имаме...

Санкционирани 106 возачи во Скопје

Санкционирани 106 возачи во Скопје

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден при контр...

Костадиновска-Стојчевска: Создадовме цврст темел за Комисијата за управување со Охридскиот Регион успешно да продолжи со работa

Костадиновска-Стојчевска: Создадовме цврст темел за Комисијата за управување со Охридскиот Регион успешно да продолжи со работa

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Министерката за култура и претседателка на Националната комисија на УНЕС...

Катарина Николов: Интересот за изградба на згради за живеење бил, е и ќе биде голем, не само во Скопје, туку и во другите градови

Катарина Николов: Интересот за изградба на згради за живеење бил, е и ќе биде голем, не само во Скопје, туку и во другите градови

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Интересот за изградба на згради за живеење бил, е и ќе биде голем, не са...

Иселенички литературни средби во Скопје

Иселенички литературни средби во Скопје

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Втор ден од Иселеничките литературни средби во организација на Агенцијат...

Од комерцијални причини е откажана планираната сезонска линија Скопје- Крф

Од комерцијални причини е откажана планираната сезонска линија Скопје- Крф

Атина, 21 мај 2024 (МИА) – Од комерцијални причини, планираната директна сезонска линија од Скопје з...

МВР: Ќе се преземат соодветни мерки за дислоцирање на реквизитите за забавен парк во Каропш

МВР: Ќе се преземат соодветни мерки за дислоцирање на реквизитите за забавен парк во Каропш

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - Надлежни институции, постапувајќи по допрен глас дека се поставуваат рек...

Санкционирани 108 возачи во Скопје

Санкционирани 108 возачи во Скопје

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - Во вчерашната акција на Секторот за внатрешни работи Скопје на териториј...

Почнува Меѓународниот фестивал „Книжевен круг“ во Скопје

Почнува Меѓународниот фестивал „Книжевен круг“ во Скопје

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - Меѓународниот фестивал „Книжевен круг“, во организација на Институтот за...

Водата во Скопје безбедна за пиење

Водата во Скопје безбедна за пиење

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Согласно добиените резултати од испитувања, сите примероци одговараат на...

Одбележување на Денот на македонските пожарникари - 20 Мај

Одбележување на Денот на македонските пожарникари - 20 Мај

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Во Противпожарната бригада на Град Скопје д...

Стопанска Триоги триатлон во Скопје, посебен режим на сообраќајот

Стопанска Триоги триатлон во Скопје, посебен режим на сообраќајот

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - Вкупно 300 учесници од шест земји се пријав...

Image

Остани поврзан