• понеделник, 20 мај 2024
Манчестер сити четврти пат по ред шампион на Англија

Манчестер сити четврти пат по ред шампион на Англија

Манчестер, 19 мај 2024 (МИА) - Манчестер сити е шампион на Англија во сезоната 2023/24. 

Гвардиола не планира наскоро да го напушти Манчестер сити

Гвардиола не планира наскоро да го напушти Манчестер сити

Манчестер, 19 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола зборуваше за својата иднина...

Фоден: Горд сум на наградата фудбалер на сезоната во Премиер лигата

Фоден: Горд сум на наградата фудбалер на сезоната во Премиер лигата

Манчестер, 18 мај 2024 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Манчестер сити, Фил Фоден ги искажа впе...

Фоден прогласен за играч на сезоната во Премиер лигата

Фоден прогласен за играч на сезоната во Премиер лигата

Лондон, 18 мај 2024 (МИА) - Крилниот напаѓач на Манчестер сити, Фил Фоден е прогласен за најдобар иг...

Манчестер сити го победи Тотенхем и дојде на чекор до трофејот во Премиер лигата

Манчестер сити го победи Тотенхем и дојде на чекор до трофејот во Премиер лигата

Лондон, 15 мај 2024 (МИА) - Манчестер сити синоќа на гостински терен го совлада Тотенхем со 2:0 во о...

Гвардиола призна дека очекувал Манчестер сити да падне по тројната круна

Гвардиола призна дека очекувал Манчестер сити да падне по тројната круна

Манчестер, 12 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, призна дека очекувал пад н...

Халанд: Го имам Пеп Гвардиола кој се грижи за мене

Халанд: Го имам Пеп Гвардиола кој се грижи за мене

Манчестер, 11 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Манчестер сити, Ерлинг Халанд е задоволен од начинот на...

Гвардиола: Арсенал повеќе нема да губи бодови, ние ако ремизираме нема да ја освоиме титулата

Гвардиола: Арсенал повеќе нема да губи бодови, ние ако ремизираме нема да ја освоиме титулата

Манчестер, 29 април 2024 (МИА) – Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола изјави дека неговиот тим...

Уште еден гигант тргнува по ѕвездата на Манчестер Сити

Уште еден гигант тргнува по ѕвездата на Манчестер Сити

Манчестер, 25 април 2024 (МИА) - Иднината на Бернардо Силва беше тема на разговор во последните месе...

Гвардиола: Имавме многу проблеми со повреди на важни играчи, но се уште се бориме

Гвардиола: Имавме многу проблеми со повреди на важни играчи, но се уште се бориме

Манчестер, 24 април 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола зборуваше пред медиумите...

Де Бруин ќе му се придружи на Роналдо ова лето?

Де Бруин ќе му се придружи на Роналдо ова лето?

Манчестер, 24 април 2024 (МИА) - Манчестер Сити не успеа во мисијата да ја одбрани тројната круна. В...

Манчестер сити постави клупски рекорд

Манчестер сити постави клупски рекорд

Лондон, 21 април 2024 (МИА) - Манчестер сити вчеравечер го победи Челзи (1:0) во полуфиналето на ФА...

Манчестер сити прв финалист во ФА Купот

Манчестер сити прв финалист во ФА Купот

Манчестер, 20 април 2024 (МИА) - Манчестер сити го совлада Челзи во полуфиналето на ФА Купот. Средба...

Мичел би можел да го замени Гвардиола во Манчестер сити

Мичел би можел да го замени Гвардиола во Манчестер сити

Манчестер, 20 април 2024 (МИА) – Управата на сè уште актуелниот европски шампион и англиски првак, М...

Вокер: Елиминацијата од Лигата на шампионите мора да ja искористиме како мотивација

Вокер: Елиминацијата од Лигата на шампионите мора да ja искористиме како мотивација

Манчестер, 19 април 2024 (МИА) - Манчестер Сити мора да ја искористи болката од испаѓањето од Лигата...

Image

Остани поврзан