• среда, 19 јуни 2024
Реакција: Платформата за родова еднаквост бара да престане праксата на правосудството на погрешното третирање на семејното насилство

Реакција: Платформата за родова еднаквост бара да престане праксата на правосудството на погрешното третирање на семејното насилство

Скопје, 18 јуни 2024   Платформата за родова еднаквост реагира на одлуката на О...

Реакција на Град Скопје во врска со срушениот ѕид и ограда на Клиничкиот центар

Реакција на Град Скопје во врска со срушениот ѕид и ограда на Клиничкиот центар

Скопје, 17 јуни 2024 Ја известуваме јавноста дека по денешниот состанок организиран од стра...

Левица: Шест години Преспански договор - сè подалеку од ЕУ, сè поблиску до бугаризација

Левица: Шест години Преспански договор - сè подалеку од ЕУ, сè поблиску до бугаризација

17 јуни 2024  Со Преспанскиот договор, владејачките елити од двете страни на границата,...

Реакција на министерот за правда Кренар Лога на изјавата на мандатарот за состав на влада Христијан Мицкоски

Реакција на министерот за правда Кренар Лога на изјавата на мандатарот за состав на влада Христијан Мицкоски

12 јуни 2024  Почитуван мандатар Среќата за да бидете премиер уште од 2020 ви б...

Земјоделци од Тиквешко реагираат на неизвесност околу откупна цена за пченица и јачмен

Земјоделци од Тиквешко реагираат на неизвесност околу откупна цена за пченица и јачмен

Кавадарци, 7 јуни 2024 (МИА) - Земјоделци од Тиквешко реагираат на неизвесност околу откупната цена...

Реакција од ВРЕДИ на прес-конференцијата на Ахмети

Реакција од ВРЕДИ на прес-конференцијата на Ахмети

Скопје, 5 јуни 2024 СООПШТЕНИЕ Ахмети е поразен на 8-ми мај и сега доаѓа ново поглавје во по...

Реакција од министерот Лога на изјавата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ , Мицкоски за писмото испратено до меѓународниот фактор 

Реакција од министерот Лога на изјавата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ , Мицкоски за писмото испратено до меѓународниот фактор 

Скопје, 5 јуни 2024  Времето кога политичките партии во Северна Македонија се однес...

Реакција на Македонскиот дипломатски синдикат за спорни огласи за упатување дипломати во странство

Реакција на Македонскиот дипломатски синдикат за спорни огласи за упатување дипломати во странство

Скопје, 5 јуни 2024 Македонскиот Дипломатски Синдикат, најостро...

Собрание: На премиерот и на одредени членови на Владата им престанаа функциите, ќе ги вршат само неопходните функции до изборот на новата влада

Собрание: На премиерот и на одредени членови на Владата им престанаа функциите, ќе ги вршат само неопходните функции до изборот на новата влада

Скопје, 4 јуни 2024 (МИА) - На конститутивната седница на Собранието на Република Северна Македонија...

Стручен колегиум на Државна кардиохирургија: Министерот Демири лиферува лаги и шпекулации

Стручен колегиум на Државна кардиохирургија: Министерот Демири лиферува лаги и шпекулации

Скопје, 31 мај 2024 (МИА) - Стручниот колегиум од ЈЗУ УК за државна кардиохирургија денеска во реакц...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на фејсбук објавата на Кренар Лога

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на фејсбук објавата на Кренар Лога

Скопје, 29 мај 2024 Кога Кренар Лога ќе сака да глуми заштитник на наводната независност на...

Лога: ВМРО-ДПМНЕ да не се однесува како на изборна кампања

Лога: ВМРО-ДПМНЕ да не се однесува како на изборна кампања

Скопје, 29 мај 2024 (МИА) - Остро ја осудуваме деградирачката реторика на политичката партија која п...

ВМРО-ДПМНЕ: Кацарска служеше како судски портпарол на СДС и ДУИ

ВМРО-ДПМНЕ: Кацарска служеше како судски портпарол на СДС и ДУИ

Скопје, 29 мај 2024 Кога Кацарска напушта раководна позиција, тоа е празник за правдата....

ВЛЕН: ДУИ да се реформира, а не да бојкотира

ВЛЕН: ДУИ да се реформира, а не да бојкотира

Скопје, 29 мај 2024 За новата влада на Република Северна Македонија преговараат и новата вл...

МВР: Ќе се преземат соодветни мерки за дислоцирање на реквизитите за забавен парк во Каропш

МВР: Ќе се преземат соодветни мерки за дислоцирање на реквизитите за забавен парк во Каропш

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - Надлежни институции, постапувајќи по допрен глас дека се поставуваат рек...

Image

Остани поврзан