• недела, 14 јули 2024
Белата куќа го предупреди Иран да не се меша во американските протести поврзани со Газа

Белата куќа го предупреди Иран да не се меша во американските протести поврзани со Газа

Вашингтон, 10 јули 2024 (МИА) - Белата куќа вчера го обвини Иран дека се обидува да ги искористи про...

Западен печат: Политичка неизвесност во Франција по победата на левиот блок

Западен печат: Политичка неизвесност во Франција по победата на левиот блок

Париз, 8 јули 2024 (МИА) - Поддржувачите на левицата се собраа на улиците на француските градови од...

Илјадници Израелци денеска протестираа на автопатот меѓу Ерусалим и Тел Авив, блокирајќи крстосници и палејќи  гуми

Илјадници Израелци денеска протестираа на автопатот меѓу Ерусалим и Тел Авив, блокирајќи крстосници и палејќи гуми

Тел Авив, 7 јули 2024 (МИА) - Демонстрантите кои сакаат израелската Влада да постигне договор за осл...

Во Израел денеска е ден на протести, со барање за распишување избори

Во Израел денеска е ден на протести, со барање за распишување избори

Ерусалим, 7 јули 2024 (МИА) - Во Израел за денеска се најавени протести на кои групи антивладини акт...

Демонстрантите и полицијата се судрија во германскиот град Есен

Демонстрантите и полицијата се судрија во германскиот град Есен

Есен, 29 јуни 2024 (МИА) - Демонстрантите и полицијата се судрија во германскиот град Есен, каде што...

Полицијата во Најроби употребила гумени куршуми и солзавец против демонстрантите

Полицијата во Најроби употребила гумени куршуми и солзавец против демонстрантите

Најроби, 27 јуни 2024 (МИА) - Полицијата во Кенија денеска испука гумени куршуми за да ги растера де...

Антивладини протести во Израел,  демонстрантите бараат да се прифати договорот за прекин на огнот

Антивладини протести во Израел, демонстрантите бараат да се прифати договорот за прекин на огнот

Тел Авив, 27 јуни 2024 (МИА) - Демонстранти во Тел Авив синоќа побараа оставка од премиерот Бенјамин...

Здружение на лекари: Најмалку 13 лица загинаа во протестите во Кенија

Здружение на лекари: Најмалку 13 лица загинаа во протестите во Кенија

Најроби, 26 јуни 2024 (МИА) - Најмалку 13 лица загинаа вчера на протестите во Кенија, изјави официја...

Пожар избувна во канцеларијата на гувернерот во главниот град на Кенија за време на протестите

Пожар избувна во канцеларијата на гувернерот во главниот град на Кенија за време на протестите

Најроби, 25 јуни 2024 (МИА) - Пожар избувна попладнево во канцеларијата на гувернерот во главниот гр...

Неколку убиени и голем број повредени на протестите против даноци во Кенија

Неколку убиени и голем број повредени на протестите против даноци во Кенија

Најроби, 25 јуни 2024 (МИА) - Неколку луѓе се убиени, а голем број се повредени од полициски истрели...

Десетици илјади Израелци протестираа барајќи избори и враќање на заложниците

Десетици илјади Израелци протестираа барајќи избори и враќање на заложниците

Teл Авив, 23 јуни 2024 (МИА) - Десетици илјади Израелци учествуваа синоќа на протестите против Влада...

По насилниот протест на опозицијата во Тирана приведени пет лица

По насилниот протест на опозицијата во Тирана приведени пет лица

Тирана, 14 јуни 2024 (МИА) - Албанската полиција приведе пет лица по нередите предизвикани на денешн...

Словачка планира построги правила за протести по нападот на Фицо

Словачка планира построги правила за протести по нападот на Фицо

Братислава, 12 јуни 2024 (МИА) - Словачката влада планира да ја зголеми личната заштита на политичар...

Земјоделци пристигна на демонстрации во Брисел, главните белгиски земјоделски здруженија не го поддржаа протестот 

Земјоделци пристигна на демонстрации во Брисел, главните белгиски земјоделски здруженија не го поддржаа протестот 

Брисел, 4 јуни 2024 (МИА) - Околу 200 трактори од Холандија претпладнево ја преминаа границата со Бе...

Молк и засилени мерки за безбедност во Кина на 35-годишнината од задушувањето на протестите на плоштадот Тиенмен

Молк и засилени мерки за безбедност во Кина на 35-годишнината од задушувањето на протестите на плоштадот Тиенмен

Пекинг, 4 јуни 2024 (МИА) - Контролни пунктови и редици полициски автомобили се создаваат на главнио...

Image

Остани поврзан