• понеделник, 17 јуни 2024
Претрес во Скопје, пронајдена дрога, приведен дилер

Претрес во Скопје, пронајдена дрога, приведен дилер

Скопје, 10 април 2024 (МИА) - Триесет и тригодишен скопјанец С.С. денеска бил лишен од слобода, биде...

МВР: Претрес во Радовиш, приведен дилер

МВР: Претрес во Радовиш, приведен дилер

Скопје, 16 март 2024 (МИА) - Полициски службеници од ОВР Радовиш вчера во 20:15 часот во Радовиш го...

Приведен дилер за издржување едногодишна казна затвор

Приведен дилер за издржување едногодишна казна затвор

Скопје, 3 март 2024 (МИА) - Во гостиварско Врапчиште синоќа околу 19.30 часот  полициски службе...

Претрес во Тетово, приведен дилер

Претрес во Тетово, приведен дилер

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Во Тетово синоќа околу 20.50 часот на улица „Браќа Миладинови“ полициски...

Претрес во Велес, пронајдена дрога, приведен дилер

Претрес во Велес, пронајдена дрога, приведен дилер

Скопје, 17 ноември 2023 (МИА) - Во Велес полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција...

Претрес во Штип, приведен дилер

Претрес во Штип, приведен дилер

Скопје, 15 ноември 2023 (МИА) - Во Штип денеска полициски службеници од Отсекот за недозволена тргов...

Приведен дилер од Гостивар за издржување затворска казна

Приведен дилер од Гостивар за издржување затворска казна

Скопје, 15 ноември 2023 (МИА) - Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работ...

Претрес во Струмица, приведен дилер

Претрес во Струмица, приведен дилер

Скопје, 15 ноември 2023 (МИА) - На Граничен премин Богородица вчера во 16.00 часот полициски службен...

Приведен 51-годишен маж по пронајдена дрога при претреси во неговиот дом и деловен објект во Куманово

Приведен 51-годишен маж по пронајдена дрога при претреси во неговиот дом и деловен објект во Куманово

Скопје, 7 октомври 2023 (МИА) - Полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија и оружје при...

Претрес во скопски Центар, приведен дилер, пронајден кокаин

Претрес во скопски Центар, приведен дилер, пронајден кокаин

Скопје, 5 октомври 2023 (МИА) - Полициски службеници од СВР Скопје, Единица за недозволена трговија...

Претрес во Сопиште, запленета дрога вредна 20.000 евра, приведен дилер

Претрес во Сопиште, запленета дрога вредна 20.000 евра, приведен дилер

Скопје, 31 август 2023 ( МИА) -  Полициски службеници од СВР Скопје- Единица за недозволена трг...

Приведен дилер, претрес во Кавадарци, пронајдени различни видови дрога

Приведен дилер, претрес во Кавадарци, пронајдени различни видови дрога

Скопје, 24 јули 2023 (МИА) - Одделот за криминалистичка полиција - Сектор за недозволена трговија со...

Приведен дилер, претрес во Велес, пронајдена дрога

Приведен дилер, претрес во Велес, пронајдена дрога

Скопје, 7 јули 2023 (МИА) - Полициски службеници од СВР Велес синоќа во 20.00 часот го лишиле од сло...

Претрес во Штип, пронајдена дрога, приведен дилер

Претрес во Штип, пронајдена дрога, приведен дилер

Скопје, 14 јуни 2023 (МИА) - Во Штип синоќа во 23:50 часот, полициски службеници од Одделението за н...

Приведен дилер во Охрид, пронајдена дрога

Приведен дилер во Охрид, пронајдена дрога

Скопје, 30 септември 2022 (МИА) - Полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога...

Image

Остани поврзан