• четврток, 30 мај 2024

Претрес во Скопје, пронајдена дрога, приведен дилер

Претрес во Скопје, пронајдена дрога, приведен дилер

Скопје, 10 април 2024 (МИА) - Триесет и тригодишен скопјанец С.С. денеска бил лишен од слобода, бидејќи при извршен претрес во неговиот дом со судска наредба, на подрачјето на општина Аеродром, од страна на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје и Полициската станица Аеродром била пронајдена и одземена марихуана.

Од МВР соопштија дека по целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.  дма/

Фото: МВР

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан