• вторник, 18 јуни 2024
Претрес во Кичево, пронајдена дрога, приведени двајца дилери

Претрес во Кичево, пронајдена дрога, приведени двајца дилери

Скопје, 3 мај 2024 (МИА) - Полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работ...

Претрес во Скопје, пронајдена дрога, приведен дилер

Претрес во Скопје, пронајдена дрога, приведен дилер

Скопје, 10 април 2024 (МИА) - Триесет и тригодишен скопјанец С.С. денеска бил лишен од слобода, биде...

Пронајдена дрога при претреси во два стана во Скопје

Пронајдена дрога при претреси во два стана во Скопје

Скопје, 31 март 2024 (МИА) - Од страна на Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје на 29/30...

Приведени три лица, претрес во Скопје, пронајдена дрога

Приведени три лица, претрес во Скопје, пронајдена дрога

Скопје, 19 март 2024 (МИА) - По преземени мерки и добиени сознанија дека подолг период врши продажба...

Приведен дилер во Скопје

Приведен дилер во Скопје

Скопје, 15 февруари 2024 (МИА) - На подрачјето на Гази Баба во Скопје, полициски службеници од Оддел...

Претрес во струмичко Добрејци, пронајдена дрога

Претрес во струмичко Добрејци, пронајдена дрога

Скопје, 5 јануари 2024 (МИА) - Во струмичкото село Добрејци, денеска полициски службеници од Секторо...

Претрес во Кавадарци, пронајдена дрога

Претрес во Кавадарци, пронајдена дрога

Скопје, 16 октомври 2023 (МИА) - Во Кавадарци вчера во 12.00 часот, полициски службеници од ОВР Кава...

Приведено едно лице при претрес во Охрид, пронајдена дрога

Приведено едно лице при претрес во Охрид, пронајдена дрога

Скопје, 31 јули 2023 (МИА) - На плажа во близина на Охрид, утрово околу 02.00 часот полициски службе...

Приведено лице по претрес во Скопје, пронајдена дрога

Приведено лице по претрес во Скопје, пронајдена дрога

Скопје, 25 јули 2023 (МИА) - Полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопј...

Претрес во Прилеп, пронајдена дрога

Претрес во Прилеп, пронајдена дрога

Скопје, 30 март 2023 (МИА) - По претходно добиена судска наредба, денеска околу 10:30 часот, од стра...

Приведени дилери во Скопје, пронајдена дрога

Приведени дилери во Скопје, пронајдена дрога

Скопје 28 април 2022 (МИА) - Министерство за внатрешни работи соопшти дека се приведени двајца скопјани...

Image

Остани поврзан