• недела, 26 мај 2024
Евролигата ја избра најдобрата петорка

Евролигата ја избра најдобрата петорка

  Минхен, 13 мај 2024 (МИА) – Евролигата денеска ја објави најдобрата петорка за сезона...

Димитријевиќ во симболичната петорка на колото во ВТБ лигата

Димитријевиќ во симболичната петорка на колото во ВТБ лигата

Москва, 5 март 2024 (МИА) - ВТБ-лигата ја претстави својата идеална петорка за оваа недела. Во неа с...

Вучиќ: Тежок разговор со петорката на ЕУ, САД, Италија, Германија и Италија

Вучиќ: Тежок разговор со петорката на ЕУ, САД, Италија, Германија и Италија

Белград, 21 октомври 2023 (МИА) - Претседателот на Република Србија Александар Вучиќ оцени дека дене...

Лилард: Треба да бидам вклучен во првата идеална петорка

Лилард: Треба да бидам вклучен во првата идеална петорка

Портланд, 2 април 2023 (МИА) – Плеј...

Прогласена идеалната петорка на Евробаскет 2022

Прогласена идеалната петорка на Евробаскет 2022

Берлин, 19 септември 2022 (МИА) - ФИБА ја прогласи идеалната петорка на Евробаскет 2022 година. Во „Ол...

НБА ја прогласи идеалната петорка за сезоната 2019/20

НБА ја прогласи идеалната петорка за сезоната 2019/20

Вашингтон, 17 септември 2020 (МИА) - Најсилната светска кошаркарска лига – НБА ја објави идеалната пето...

Евробаскет: Дамjан Стојановски пред сите!

Евробаскет: Дамjан Стојановски пред сите!

Скопје, 26 мај 2020 (МИА) - Специјализираниот сајт за кошарка „Евробаскет“ ги одбра најдобрите во макед...

„Петорката“ нема да посредува за составување нова влада на Косово

„Петорката“ нема да посредува за составување нова влада на Косово

Приштина, 29 јануари 2020 (МИА) - Амбасадите на Франција, Германија, Италија, Велика Британија и САД (П...

Image

Остани поврзан