• среда, 19 јуни 2024
Радев в петок ќе разговара со службениот премиер Главчев за предложените промени во кабинетот, само една недела по изборот

Радев в петок ќе разговара со службениот премиер Главчев за предложените промени во кабинетот, само една недела по изборот

Софија, 17 април 2024 (МИА) – Бугарскиот претседател Румен Радев денеска изјави дека во петок ќе пов...

Српската власт и опозиција не постигнаа договор за изборните услови, до петок одлука за учество или бојкот

Српската власт и опозиција не постигнаа договор за изборните услови, до петок одлука за учество или бојкот

Белград, 17 април 2024 (МИА) - Во Собранието на Србија заврши средбата на која претставниците на вла...

Орбан в петок патува за Флорида на средба со Трамп

Орбан в петок патува за Флорида на средба со Трамп

Будимпешта, 4 март 2024 (МИА) - Унгарскиот премиер Виктор Орбан в петок ќе се сретне со поранешниот...

Опелото и погребот на Навални ќе се оддржат во петок во Москва

Опелото и погребот на Навални ќе се оддржат во петок во Москва

Москва, 28 февруари 2024 (МИА) - Погребот на Алексеј Навални ќе се одржи во петок во Москва, изјави...

Судскиот совет в петок на јавна седница ќе одлучува за дисциплинска одговорност на судијката Беса Адеми

Судскиот совет в петок на јавна седница ќе одлучува за дисциплинска одговорност на судијката Беса Адеми

Скопје, 26 декември 2023 (МИА) - Судскиот совет попладнево со осум гласа „за“ одлучи да биде јавна с...

Хамас повика на протести низ светот за поддршка на Газа

Хамас повика на протести низ светот за поддршка на Газа

Бејрут, 18 октомври 2023 (МИА) - Претставник на милитантната исламистичка организација Хамас денеска...

ПК Љуботен организира искачување до врвот Љуботен, задолжително пријавување до петок

ПК Љуботен организира искачување до врвот Љуботен, задолжително пријавување до петок

Тетово, 13 октомври 2022 (МИА) - Планинарскиот клуб Љубот...

Дигитално реставрирана копија на филмот „Мирно лето“ во петок во Кинотека

Дигитално реставрирана копија на филмот „Мирно лето“ во петок во Кинотека

Скопје, 7 јуни 2021 (МИА) - Во летното кино на Кинотеката во петок

И овој петок Театар Комедија продолжува со содржини од вонредната сцена

И овој петок Театар Комедија продолжува со содржини од вонредната сцена

Скопје, 20 мај 2020 (МИА) - НУ Театар Комедија и оваа седмица продолжува со своите предвидени активност...

Image

Остани поврзан