• понеделник, 17 јуни 2024
Општина Крива Паланка ќе финансира бесплатен летен одмор за деца во социјален ризик

Општина Крива Паланка ќе финансира бесплатен летен одмор за деца во социјален ризик

Крива Паланка, 10 јуни 2024 (МИА) - Со Годишната програма за социјална, детска и здраствена заштита...

„Со стихови и цвет, мир во целиот свет“ во Крива Паланка

„Со стихови и цвет, мир во целиот свет“ во Крива Паланка

Крива Паланка, 5 јуни 2024 (МИА) - Со универзални пораки за мир и авторски цветни подароци, големиот...

Во Крива Паланка промовирана книгата „Моето алтер его“ од Елеонора Николовска

Во Крива Паланка промовирана книгата „Моето алтер его“ од Елеонора Николовска

Крива Паланка, 29 мај 2024 (МИА) – Во организација на Националната установа Центар за култура Крива...

Сите избирачки места во Крива Паланка, Ранковце и Кратово навреме отворени

Сите избирачки места во Крива Паланка, Ранковце и Кратово навреме отворени

Крива Паланка, 24 април 2024 (МИА) - Сите избирачки места во трите општини од крајниот Североисток н...

Силјановска-Давкова: Најважната битка која мора да почне на 24 април е борбата против корупцијата и криминалот

Силјановска-Давкова: Најважната битка која мора да почне на 24 април е борбата против корупцијата и криминалот

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - Кандидатката за претседател од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ Го...

Мицкоски: Промените се можни, да се избориме против хаосот што владее

Мицкоски: Промените се можни, да се избориме против хаосот што владее

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - Живееме во тешки времиња. Државата е во хаос, институциите се парализи...

Пендаровски од Крива Паланка: Ако ни ја дадете довербата, државата ќе продолжи сигурно кон Европа

Пендаровски од Крива Паланка: Ако ни ја дадете довербата, државата ќе продолжи сигурно кон Европа

Крива Паланка, 14 април 2024 (МИА) - Заедно со СДСМ во изминатите седум години ја водевме земја...

Јакимовски од Крива Паланка: На Македонија ѝ се потребни над 50 милијарди евра инвестиции, младите да останат дома

Јакимовски од Крива Паланка: На Македонија ѝ се потребни над 50 милијарди евра инвестиции, младите да останат дома

Крива Паланка, 13 април 2024 (МИА) - Клучот на нашата заложба и нашата битка е како да создадеме усл...

Во Крива Паланка првпат, постхумно, изложба од Лазо Крстевски 

Во Крива Паланка првпат, постхумно, изложба од Лазо Крстевски 

Крива Паланка, 13 април 2024 (МИА) - Првпат во форма на самостојна изложба, постхумно, вечерва пред...

Милчевска: Да им помогнеме на лицата со патологија во вербална комуникација за поквалитетен живот

Милчевска: Да им помогнеме на лицата со патологија во вербална комуникација за поквалитетен живот

Крива Паланка, 6 март 2024 (МИА) - Комуникацијата е клучот за човековата интеракција, вели логопедот...

Давид Велковски го извлече светиот крст од осветените води во Кратово, Филип Пауновски во Ранковце 

Давид Велковски го извлече светиот крст од осветените води во Кратово, Филип Пауновски во Ранковце 

Кратово, 19 јануари 2024 (МИА) - Најсреќен меѓу пријавените што денеска скокнаа во Ранковска Река по...

Приведен кривопаланчанец за напад на лица во деловен објект

Приведен кривопаланчанец за напад на лица во деловен објект

Крива Паланка, 12 јануари 2024 (МИА) - Триесет и четиригодишен жител на Крива Паланка синоќа бил при...

Со превентивна кампања против употреба на пиротехника опфатени над 400 млади во Крива Паланка

Со превентивна кампања против употреба на пиротехника опфатени над 400 млади во Крива Паланка

Крива Паланка, 28 декември 2023 (МИА) - Отсекот за превенција на ОВР Крива Паланка и локалниот совет...

„Новогодишен базар 2023

„Новогодишен базар 2023" на плоштадот во Крива Паланка

Крива Паланка, 28 декември 2023 (МИА) - Преполн плоштад, празнична атмосфера и забава за младите, но...

Укината забраната за тешки товарни возила од Крива Паланка кон ГП Деве Баир

Укината забраната за тешки товарни возила од Крива Паланка кон ГП Деве Баир

Скопје, 16 декември 2023 (МИА) - Од 14:30 часот е укината забраната за тешки товарни возила на патни...

Image

Остани поврзан