• вторник, 16 јули 2024
Герасимовски синоќа на терен во Капиштец и Дебар Маало заедно со МВР и ЈП ПОЦ по вандализирањето на детското игралиште

Герасимовски синоќа на терен во Капиштец и Дебар Маало заедно со МВР и ЈП ПОЦ по вандализирањето на детското игралиште

Скопје, 12 јули 2024 (МИА) - Градоначалникот на Општина Центар Горан Ге...

Герасимовски:  Нема да дозволиме Општина Центар да биде блокирана поради судски процес стар 10 години

Герасимовски: Нема да дозволиме Општина Центар да биде блокирана поради судски процес стар 10 години

Скопје, 9 јули 2024  Долгогодишниот судски процес што започна пред 10 години и поради к...

Герасимовски и жителите на Општина Центар повикуваат на мобилизација за решавање на проблемот со Интермецо

Герасимовски и жителите на Општина Центар повикуваат на мобилизација за решавање на проблемот со Интермецо

Скопје, 8 јули 2024 (МИА) - Општина Центар дава целосна поддршка на пет...

Без вода утре дел од општина Центар

Без вода утре дел од општина Центар

Скопје, 4 јули 2024 (МИА) - Поради изведување водоводен приклучок на улицата „Дебарца“ број 63 во оп...

Општина Центар распиша Конкурс за избор на идејно решение за нова општинската административна зграда

Општина Центар распиша Конкурс за избор на идејно решение за нова општинската административна зграда

Скопје, 28 јуни 2024 Општина Центар објави анонимен конкурс за избор на идејно решение за пр...

Тарчуговски: Поправката на оградата ќе ја направи Министерството за здравство, за подзмените води ќе решаваат Град Скопје и Општина Центар

Тарчуговски: Поправката на оградата ќе ја направи Министерството за здравство, за подзмените води ќе решаваат Град Скопје и Општина Центар

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - Во просториите на Центарот за управување со кризи (ЦУК), попладнево се...

МЗ: За ѕидот зад Детска клиника, потребно е да се најде решение со Град Скопје и Општина Центар

МЗ: За ѕидот зад Детска клиника, потребно е да се најде решение со Град Скопје и Општина Центар

Скопје, 11 јуни 2024 (МИА) - Од Министерството за здравство (МЗ) денеска соопштија дека потребно е д...

Герасимовски: Да беше наша надлежност, ѕидот одамна ќе беше саниран

Герасимовски: Да беше наша надлежност, ѕидот одамна ќе беше саниран

Скопје, 11 јуни 2024  Општина...

Без вода утре дел од улицата „20-ти Октомври“ во општина Центар

Без вода утре дел од улицата „20-ти Октомври“ во општина Центар

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Без вода утре ќе остане дел од улицата „20-ти Октомври“ во општина Цента...

Плаќање паркинг во општина Центар отсега и преку „Мтел“

Плаќање паркинг во општина Центар отсега и преку „Мтел“

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Услугите на Јавното претпријатие „Паркинзи на Општина Центар“ за брзо вр...

Герасимовски: Паркот на Франкофонија добива паметно осветлување

Герасимовски: Паркот на Франкофонија добива паметно осветлување

Скопје, 23 мај 2024 Од Паркот на Франкофонијата започна инсталирањето на Тип 3 светилките ко...

Општина Центар ги награди најдобрите наставници и ученици, првенци на генерација

Општина Центар ги награди најдобрите наставници и ученици, првенци на генерација

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Општина Центар додели награди и пофалници на осум првенци на генерацијат...

Герасимовски: Пријавувајте проблеми со јавна чистота, досега пријавени 159 проблеми

Герасимовски: Пријавувајте проблеми со јавна чистота, досега пријавени 159 проблеми

Скопје, 15 мај 2024  Граѓанит...

Герасимовски: Со видео надзор Општината ќе ја зголеми безбедноста на граѓаните и ќе ги заштити јавните добра

Герасимовски: Со видео надзор Општината ќе ја зголеми безбедноста на граѓаните и ќе ги заштити јавните добра

Скопје, 26 април 2024 (МИА) - Советот на Општина Центар на 35. Седница го прифати предлогот на градо...

Герасимовски: Нов сквер со футуристичка инсталација ќе го разубави платото пред Општина Центар

Герасимовски: Нов сквер со футуристичка инсталација ќе го разубави платото пред Општина Центар

Скопје, 16 април 2024 Нов сквер ќе го разубави платото пред Општина Центар. Станува збор за...

Image

Остани поврзан