• сабота, 15 јуни 2024
Одговорот на Хамас „отвора широк пат“ за постигнување договор

Одговорот на Хамас „отвора широк пат“ за постигнување договор

Газа, 12 јуни 2024 (МИА) - Одговорот на Хамас на предложениот договор за прекин на огнот во Газа „от...

Одговор на ЗНМ и на ССНМ на барањето за извинување од Богдан Илиевски

Одговор на ЗНМ и на ССНМ на барањето за извинување од Богдан Илиевски

Скопје, 11 јуни 2024 Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат н...

Саливен: Сè уште чекаме одговор од Хамас на предлогот за прекин на огнот

Саливен: Сè уште чекаме одговор од Хамас на предлогот за прекин на огнот

Вашингтон, 5 јуни 2024 (МИА) - Советникот за национална безбедност на Белата куќа, Џејк Саливан, изј...

САД се уште го чекаат одговорот од Хамас за прекин на огнот во Газа

САД се уште го чекаат одговорот од Хамас за прекин на огнот во Газа

Вашингтон, 4 јуни 2024 (МИА) – САД сè уште не добиле одговор од Хамас за предлогот за прекин на огно...

Хамас информира дека го добил и го проучува одговорот на Израел за предлогот за примирје во Газа

Хамас информира дека го добил и го проучува одговорот на Израел за предлогот за примирје во Газа

Газа, 27 април 2024 (МИА) - Хамас  соопшти дека го добил официјалниот одговор од Израел на посл...

Мицкоски му врати на Ахмети: Многу брзо од денес и кексито и млекото ќе ти преседнат

Мицкоски му врати на Ахмети: Многу брзо од денес и кексито и млекото ќе ти преседнат

Скопје, 22 април 2024 Вчера во Аеродром и Гази Баба ја повикав албанската опозиција на обеди...

Иран се закани дека каква било акција против него ќе наиде на сериозен одговор

Иран се закани дека каква било акција против него ќе наиде на сериозен одговор

Техеран, 16 април 2024 (МИА) - Иран ќе одговори на какви било активности против неговите интереси, р...

За 24 часа пролонгирана конечната одлука за одговорот на Израел на нападот од Иран

За 24 часа пролонгирана конечната одлука за одговорот на Израел на нападот од Иран

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) - По повеќечасовниот состанок на израелскиот воен кабинет не е до...

Хамас: Нападот на Иран врз Израел е негово „природно право и заслужен одговор“

Хамас: Нападот на Иран врз Израел е негово „природно право и заслужен одговор“

Газа, 14 април 2024 (МИА) - Палестинската милитантна група Хамас денеска соопшти дека иранскиот напа...

Постојана мисија на Иран во ОН: Доколку СБ на ОН го осудеше израелскиот напад врз конзулатот, одговорот ќе беше избегнат

Постојана мисија на Иран во ОН: Доколку СБ на ОН го осудеше израелскиот напад врз конзулатот, одговорот ќе беше избегнат

Њујорк, 12 април 2024 (МИА)  - Постојаната мисија на Иран во Обединетите нации соопшти дека „им...

Мицкоски се уште не добил одговор од албанската опозиција за коалицирање по изборите

Мицкоски се уште не добил одговор од албанската опозиција за коалицирање по изборите

Скопје, 11 април 2024 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски упатил јавна порака до...

Хамнеи: Израел мора да биде казнет за нападот во Дамаск; Кац: Ќе одговориме соодветно

Хамнеи: Израел мора да биде казнет за нападот во Дамаск; Кац: Ќе одговориме соодветно

Техеран/Тел Авив, 10 април 2024 (МИА) – Иранскиот врховен верски лидер, ајатолахот Али Хамнеи, денес...

Галант: Израел е подготвен да се справи со секое можно сценарио поврзано со Иран

Галант: Израел е подготвен да се справи со секое можно сценарио поврзано со Иран

Ерусалим, 7 април 2024 (МИА) - Израелскиот министер за одбрана, Јоав Галант изјави дека подготовките...

Српската опозиција во Собранието со рок до среда да добие одговор дали се прифаќаат нивните изборни барања

Српската опозиција во Собранието со рок до среда да добие одговор дали се прифаќаат нивните изборни барања

Белград, 1 април 2024 (МИА) - Претставниците на „Србија против насилството“ (СПН) соопштија дека на...

Стефанишина им одговори на САД: Руските рафинерии се легитимни воени цели за Украина

Стефанишина им одговори на САД: Руските рафинерии се легитимни воени цели за Украина

Киев, 22 март 2024 (МИА) - По денешната реакција на Вашингтон дека Киев треба да ги запре нападите с...

Image

Остани поврзан