• понеделник, 20 мај 2024
РФМ со благодарност до навивачите

РФМ со благодарност до навивачите

Скопје, 13 мај 2024 (МИА) – Ракометната федерација на Македонија изрази јавна благодарност да навива...

Женската репрезентација на Канада по 13 пат светски шампион во хокеј

Женската репрезентација на Канада по 13 пат светски шампион во хокеј

Јутика, 15 април 2024 (МИА) - Хокеарките на Канада ги победија САД ноќеска во финалето на Светското...

Погба ја обжали четиригодишната суспензија

Погба ја обжали четиригодишната суспензија

  Лозана, 3 април 2024 (МИА) – Светскиот фудбалски првак со репрезентацијата на Франциј...

Бонмати: Женската лига во Шпанија не се промовира како што заслужуваме, победата на Мундијалот беше залудна

Бонмати: Женската лига во Шпанија не се промовира како што заслужуваме, победата на Мундијалот беше залудна

Мадрид, 28 февруари 2024 (МИА) – Најдобрата фудбалерка на светот, Ајтана Бонмати ја критикуваше орга...

Почина Курт Хамрин, последниот учесник во финалето на фудбалскиот Мундијал во 1958 година

Почина Курт Хамрин, последниот учесник во финалето на фудбалскиот Мундијал во 1958 година

Стокхолм, 4 февруари 2024 (МИА) - Почина последниот учесник во финалето на Светското првенство во 19...

Лазаров: Добивме квалитетен и неатрактивен противник

Лазаров: Добивме квалитетен и неатрактивен противник

Скопје, 27 јануари 2024 (МИА) – Селекторот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров да...

Македонската репрезентација ги доби Фарски Острови во баражот за ракометниот Мундијал 2025

Македонската репрезентација ги доби Фарски Острови во баражот за ракометниот Мундијал 2025

Келн, 27 јануари 2024 (МИА) – Во Келн попладнево се одржа ждрепката за плејофот за Светското првенст...

Данска и Шведска изборија полуфинале на Мундијалот за ракометарки

Данска и Шведска изборија полуфинале на Мундијалот за ракометарки

Хернинг, 13 декември 2023 (МИА) – Репрезентациите на Шведска и на Данска ќе играат во полуфиналето н...

Ричардсон победи на 100 метри на СП со рекорд шампионатите

Ричардсон победи на 100 метри на СП со рекорд шампионатите

Будимпешта, 22 авгсут 2023 (МИА) – Американката Шакери Ричардсон синоќа победи на трката на 100 метр...

Инфантино: Светското првенство за фудбалерки го промени светот

Инфантино: Светското првенство за фудбалерки го промени светот

Бризбејн, 19 август 2023 (МИА) – Претседателот на Светската фудбалска федерација (ФИФА) Џани Инфанти...

Шведска по четврти пат во историјата освои бронза на Светските првенства за фудбалерки

Шведска по четврти пат во историјата освои бронза на Светските првенства за фудбалерки

Бризбејн, 19 август 2023 (МИА) - Репрезентацијата на Шведска го освои бронзениот медал на Светското...

Англија противник на Шпанија во финалето на Светското првенство за фудбалерки

Англија противник на Шпанија во финалето на Светското првенство за фудбалерки

Сиднеј, 16 август 2023 (МИА) – Репрезентацијата на Англија ќе игра во финалето на Светското фудбалск...

Колумбија претпоследен четвртфиналист на Светското првенство за фудбалерки

Колумбија претпоследен четвртфиналист на Светското првенство за фудбалерки

Мелбурн, 8 август 2023 (МИА) - Женската репрезентација на Колумбија ја совлада Јамајка во првиот од...

Нов Зеланд ја победи Норвешка на отворањето на женскиот фудбалски Мундијал

Нов Зеланд ја победи Норвешка на отворањето на женскиот фудбалски Мундијал

Оукленд, 20 јули 2023 (МИА) – Репрезентацијата ко-домаќин на женското Светско фудбалско првенство, Н...

Почнува Светското фудбалско првенство за жени

Почнува Светското фудбалско првенство за жени

Оукленд, 20 јули 2023 (МИА) - Со натпреварот Нов Зеланд – Норвешка, утрово (почеток 9 часот) во Оукл...

Image

Остани поврзан