• вторник, 23 јули 2024
Пожарот над Битола целосно ставен под контрола

Пожарот над Битола целосно ставен под контрола

Скопје, 16 јули 2024 (МИА) - Општина Битола информира дека пожарот над Битола е целосно ставен под к...

Пожарот над Радовиш ставен под контрола

Пожарот над Радовиш ставен под контрола

Скопје, 15 јули 2024 (МИА) - Пожарот над Радовиш е ставен под контрола, изјави вечерва градоначалник...

Бугарија загуби речиси 650 милиони евра поради одлагањето на приемот во Шенген зоната

Бугарија загуби речиси 650 милиони евра поради одлагањето на приемот во Шенген зоната

Брисел, 9 јули 2024 (МИА) - Како последица на тоа што не беше целосно примена во Шенген зоната, Буга...

Франција распореди 30.000 полицајци поради страв од немири на денот на изборите

Франција распореди 30.000 полицајци поради страв од немири на денот на изборите

Париз, 4 јули 2024 (МИА) - Во Франција в недела ќе бидат распоредени 30.000 полицајци и жандарми, за...

Голем пожар беснее во Измир

Голем пожар беснее во Измир

Анкара, 3 јули 2024 (МИА) -  Голем пожар беснее во Измир, објави телевизијата ТРТ-Хабер. Пожаро...

ЦУК: Шумскиот пожар кај село Цер ставен под контрола

ЦУК: Шумскиот пожар кај село Цер ставен под контрола

Скопје, 22 јуни 2024 (МИА) - Шумскиот пожарот над кичевското село Цер, на месноста „Рамник“ е ставен...

Израелски медиуми: Граничната област Газа со Египет под контрола на Израел

Израелски медиуми: Граничната област Газа со Египет под контрола на Израел

Газа, 30 мај 2024 (МИА) - Според извештаите на израелските медиуми, израелската армија ја презела ко...

Ханегби: Израел контролира 75 отсто од тампон зоната долж границата меѓу Појасот Газа и Египет

Ханегби: Израел контролира 75 отсто од тампон зоната долж границата меѓу Појасот Газа и Египет

Тел Авив, 29 мај 2024 (МИА) - Израелската војска контролира 75 отсто од тампон зоната долж границата...

При контрола во угостителски објекти во Скопје пронајдена дрога, приведени девет лица

При контрола во угостителски објекти во Скопје пронајдена дрога, приведени девет лица

Скопје, 25 мај 2024 (МИА) - Полициските службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скоп...

Турција: Офанзивата во Рафа е уште едно воено злосторство на Израел

Турција: Офанзивата во Рафа е уште едно воено злосторство на Израел

Анкара, 7 мај 2024 (МИА) - Турскиот потпретседател Џевдет Јилмаз изјави дека Израел извршил уште едн...

ИДФ воспоставија контрола врз палестинската страна на преминот Рафа, соопшти израелското армиско радио

ИДФ воспоставија контрола врз палестинската страна на преминот Рафа, соопшти израелското армиско радио

Тел Авив, 7 мај 2024 (МИА) - Израелските сили (ИДФ) воспоставија контрола врз палестинската страна н...

Полската конзервативна опозиција освои најмногу гласови на локалните избори, но владеачките либерали обезбедија контрола врз најмногу локални совети

Полската конзервативна опозиција освои најмногу гласови на локалните избори, но владеачките либерали обезбедија контрола врз најмногу локални совети

Варшава, 9 април 2024 (МИА) - Главната опозициска сила во Полска, конзервативната националистичка па...

Казнети 190 возачи на територија на цела држава

Казнети 190 возачи на територија на цела држава

Скопје, 5 април 2024 (МИА) - Во текот на вчерашниот ден казнети се 190...

Шумски пожар под Пелистер, битолските пожарникари го контролираат

Шумски пожар под Пелистер, битолските пожарникари го контролираат

Битола, 1 април 2024 (МИА) - Екипи на Територијалната противпожарна единица - Битола и на НУ Национа...

Се укинуваат контролите на внатрешните воздушни и поморски граници на Бугарија и Романија со Шенген зоната 

Се укинуваат контролите на внатрешните воздушни и поморски граници на Бугарија и Романија со Шенген зоната 

Брисел, 31 март 2024 (МИА) - Денеска стапува во сила одлуката на Советот на ЕУ од декември минатата...

Image

Остани поврзан