• вторник, 28 ноември 2023
Кузеска: Вредностите на коалиција меѓу ДПМНЕ и Левица се против НАТО и против ЕУ

Кузеска: Вредностите на коалиција меѓу ДПМНЕ и Левица се против НАТО и против ЕУ

Скопје, 27 ноември 2023  На повидок е антиевропската коалиција на ДПМНЕ и Левица....

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес конференцијата на Дарко Каевски

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес конференцијата на Дарко Каевски

Скопје, 25 ноември 2023  Нема потреба од загриженост во редовите на СДС, ВМРО-ДПМНЕ нем...

Каевски: Наутро ДПМНЕ праќа соопштение против Левица, а попладне Мицкоски зборува за коалиција со нив

Каевски: Наутро ДПМНЕ праќа соопштение против Левица, а попладне Мицкоски зборува за коалиција со нив

Скопје, 25 ноември 2023 Јавно, во интервју на Канал 5 телвизија Мицкоски кажа дека е за коал...

Ковачевски: Избори во мај, коалицискиот договор со ДУИ е јасен, АА има капацитет да биде дел од европската коалиција

Ковачевски: Избори во мај, коалицискиот договор со ДУИ е јасен, АА има капацитет да биде дел од европската коалиција

Прилеп, 20 ноември 2023 (МИА) - Сметам дека постои доволно простор во мај да се организираат изборит...

„Европски сојуз за промени“ е името на коалицијата на опозицискиот албански фронт (ДПЛ)

„Европски сојуз за промени“ е името на коалицијата на опозицискиот албански фронт (ДПЛ)

Скопје, 5 ноември 2023 (МИА) - „Европски сојуз за промени“ е името на коалицијата на опозицискиот ал...

Резников: Формирана коалиција од 11 земји за обука на пилоти на Ф-16

Резников: Формирана коалиција од 11 земји за обука на пилоти на Ф-16

Киев, 11 јули 2023 (МИА) - Украинскиот министер за одбрана Алексеј Резников денеска објави формирање...

Абазовиќ: Коалицијата „Храбро се брои“ ќе биде главниот столб на Владата

Абазовиќ: Коалицијата „Храбро се брои“ ќе биде главниот столб на Владата

Подгорица, 11 јуни 2023 (МИА) - „Вечерва победи еколошката, европската и граѓанската Црна Гора“, изј...

ГРОМ: Причината за напуштање на коалицијата со Мицкоски е неговата неодговорност

ГРОМ: Причината за напуштање на коалицијата со Мицкоски е неговата неодговорност

Скопје, 9 јуни 2023   Причината за напуштање на коалицијата од страна на ГРОМ с...

Ангелов: Доколку биде отфрлена иницијативата на Достоинство, истиот ден ќе ја напуштиме владината коалиција

Ангелов: Доколку биде отфрлена иницијативата на Достоинство, истиот ден ќе ја напуштиме владината коалиција

Скопје, 18 мај 2023 (МИА) - Доколку Владата ја отфрли иницијативата на Достоинство, за праведен надо...

Бечиќ и Абазовиќ во коалиција за парламентарните избори во Црна Гора

Бечиќ и Абазовиќ во коалиција за парламентарните избори во Црна Гора

Подгорица, 24 април 2023 (МИА) – „Демократска Црна Гора“ на Алекса Бечиќ, доскорешниот претседател н...

Во Сенегал формирана коалиција против третиот мандат на претседателот Сал

Во Сенегал формирана коалиција против третиот мандат на претседателот Сал

Дакар, 17 април 2023 (МИА) – Повеќе од сто политички, невладини организации и независни личности ден...

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски и Груби на Електра Солушн на скандалозен начин и обезбедиле тендер за надзор на изградбата на коридорите

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски и Груби на Електра Солушн на скандалозен начин и обезбедиле тендер за надзор на изградбата на коридорите

Скопје, 8 март 2023    Ако е сомнителен бонитетот на комп...

Нема преговори за влез на уште една партија во Владата

Нема преговори за влез на уште една партија во Владата

Скопје, 3 март 2023 (МИА) - Премиерот Димитар Ковачевски денеска изјави дека во моментов нема разгов...

Image

Остани поврзан