• недела, 19 мај 2024
Русите многу помалку летаат над источна Украина по неколкуте соборени авиони во последните денови

Русите многу помалку летаат над источна Украина по неколкуте соборени авиони во последните денови

Киев, 3 март 2024 (МИА) – Руските воздушни операции над источна Украина значително се намалија откак...

Украинска армија: Жестоки борби во источна Украина

Украинска армија: Жестоки борби во источна Украина

Киев, 11 јуни 2023 (МИА) - Украинската војска денеска извести за жестоки борби на истокот на земјата...

Шојгу: Русија „методски го спроведува“ планот во источна Украина

Шојгу: Русија „методски го спроведува“ планот во источна Украина

Зеленски: Повеќе од 3.000 луѓе евакуирани од Мариупол, ситуацијата во источна Украина исклучително тешка

Зеленски: Повеќе од 3.000 луѓе евакуирани од Мариупол, ситуацијата во источна Украина исклучително тешка

Киев, 2 април 2022 (МИА) - Повеќе од 3.000 луѓе се евакуирани од украинскиот пристанишен град Мариупол,...

Image

Остани поврзан