• среда, 24 јули 2024
Бразилски полицаец испука гумен куршум во фудбалски голман

Бразилски полицаец испука гумен куршум во фудбалски голман

Сао Паоло, 11 јули 2024 (МИА) – Шокантна видеоснимка се појави на социјалните мрежи од натпревар во рамки на фудб...

ЛДП: Инцидентот на Голем Кораб е акт на негирање на заедничкото наследство и на потребата за мирен соживот

ЛДП: Инцидентот на Голем Кораб е акт на негирање на заедничкото наследство и на потребата за мирен соживот

Скопје, 1 јули 2024 Во врска со инцидентот на врвот Голем Кораб, каде што албанскиот планина...

Уапсени деветмина ученици во Атина кои фрлиле петарди и предмети во средно училиште и полесно повредиле професорка

Уапсени деветмина ученици во Атина кои фрлиле петарди и предмети во средно училиште и полесно повредиле професорка

Атина, 28 мај 2024 (МИА) – Професорка во средно училиште во Атина е полесно повредена откако група у...

Пролонгирано враќањето на македонските одбојкари во Скопје, гром удрил во авионот со кој летале

Пролонгирано враќањето на македонските одбојкари во Скопје, гром удрил во авионот со кој летале

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европска...

Полицијата истражува сомнителна супстанца во близина на американскиот Капитол

Полицијата истражува сомнителна супстанца во близина на американскиот Капитол

Вашингтон, 22 мај 2024 (МИА) - Американската полиција во Капитол денеска пронајде и почна истрага за...

Временските услови ја отежнуваат потрагата по хеликоптерот на Раиси

Временските услови ја отежнуваат потрагата по хеликоптерот на Раиси

Техеран, 19 мај 2024 (МИА) – Потрагата по паднатиот хеликоптер со кој се патуваше иранскиот претседа...

Идентификувана точната локација на падот на хеликоптерот Раиси 

Идентификувана точната локација на падот на хеликоптерот Раиси 

Техеран, 19 мај 2024 (МИА) - Командантот на Корпусот на Исламската револуционерна гарда (ИРГЦ) во Ис...

Двајца патници од урнатиот хеликоптер контактирале со спасувачките екипи

Двајца патници од урнатиот хеликоптер контактирале со спасувачките екипи

Техеран, 19 мај 2024 (МИА) – Иранскиот заменик-претседател за извршни работи Мохсен Мансури изјави д...

Се зголемува бројот на земји кои му нудат помош на Иран во потрагата по хеликоптерот на Раиси

Се зголемува бројот на земји кои му нудат помош на Иран во потрагата по хеликоптерот на Раиси

Ријад, 19 мај 2024 (МИА) – Саудиска Арабија изрази подготвеност да обезбеди каква било помош за Иран...

ЕК го активира „Коперник“, а Русија понуди помош за Иран

ЕК го активира „Коперник“, а Русија понуди помош за Иран

Брисел, 19 мај 2024 (МИА) – Европската комисија ја активираше услугата за сателитско мапирање за да...

Ирак и Азербејџан му понудија помош на Иран

Ирак и Азербејџан му понудија помош на Иран

Багдад, 19 мај 2024 (МИА) – Ирак му понуди помош на Иран во пребарувањето на хеликоптерот со кој се...

САД и ЕУ внимателно ги следат информациите за Раиси

САД и ЕУ внимателно ги следат информациите за Раиси

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) – По веста дека хеликоптерот со кој се превезувале претседателот на Иран,...

ИРНА: Сè уште се трага по хеликоптерот

ИРНА: Сè уште се трага по хеликоптерот

Техеран, 19 мај 2024 (МИА) – Државната Иранска новинска агенција (ИРНА) објави дека во тек е опсежна...

Вахиди: Хеликоптерот принудно слета

Вахиди: Хеликоптерот принудно слета

Техеран, 19 мај 2024 (МИА) – Иранскиот министер за внатрешни работи Ахмад Вахиди изјави дека еден од...

Непознато е што се случи со хеликоптерот со кој патуваше претседателот на Иран, Раиси

Непознато е што се случи со хеликоптерот со кој патуваше претседателот на Иран, Раиси

Техеран, 19 мај 2024 (МИА) – По веста објавена од Иранската државна телевизија дека хеликоптерот, со...

Image

Остани поврзан